>

Kristína Horinková

Kristína Horinková
Co-founder, Creative Producer @ Dobrý Kolektív
Amsterdam University College, Amsterdam, Social Science, 2020
Amsterdam, Holandsko

Prečo som na GROWNi

Priamo či nepriamo, ľudia okolo nás formujú. Ak by v mojom živote neboli "mentori" (často tí neformálni), neviem kde by som teraz bola :) Tentoraz by som ja rada niekomu poskytla príjemnú konverzáciu a (dúfajúc) ho nejakým spôsobom obohatila. Rada pokecám a podelím sa o to, čo ma v živote posunulo. Okrem toho mám aj pár pracovných či dobrovoľníckych skúseností, študujem v zahraničí a rada pozdieľam, čo viem :)

S čím viem ako mentor pomôcť

výber univerzity
štúdium v Holandsku
založenie občianskeho združenia
sebarozvoj
vzdelávanie a rozvoj detí a mládeže
práca v neziskovej organizácií
občiansky aktivizmus
spolupráca s mestom
time management

Viac o mne

Moje skúsenosti sú hlavne v oblasti organizácie, nadväzovania partnerstiev, projektového manažmentu, kreatívneho priemyslu (film, divadlo, fotografia), marketingu či v oblasti urbanizmu a prácou s mestom.

Momentálne pracujem ako Head of Content & Programme v organizáciíí READYCON, kde organizujeme konferencie o trhu práce, aktuálne v SK,CZ a UK. Okrem toho vediem program Nexteria Lab, rozovjový program pre mladých z celého Slovenska. S kamarátom vedieme občianske združenie Kolektív a momentálne revitalizujeme verejný priestor v Košiciach (www.kolektiv.sk/portfolio/playko). Priestor je už otvorený a slúži verejnosti. V minulosti som organizovala TEDxYouth@Bratislava, Startup Weekend Bratislava, večery poézie v rámci Fountain Poetry či konferencie o pracovnom trhu BeREADY. Kedysi som sa zúčastnila viacero modelových konferencií, či už Spojených národov alebo Európskeho parlamentu, kde som aj postúpila do medzinárodného kola do Španielska. Účastnila som sa aj pár debatných turnajov, Startup Weekendov či biologického výskumu v Čechách. Podieľala som sa na rozbehu projektu Chuť žiť, ktorý sa venuje poruchám príjmu potravy, v rámci Nexteria Leadership Academy som spolupracovala s Accenture a Magistrátom Bratislavy, Tatra Bankou, NAY.sk alebo s Mercedes Benz. Mám skúsenosti aj v oblasti fotografie a filmovej produkcie, pracovne natáčam a fotím rôzne eventy, vyše roka som natáčala aj tréningy profesionálneho kulturistu. Vrcholom v tejto oblasti je zatiaľ produkcia môjho dokumentu o ľudoch bez domova: https://www.youtube.com/watch?v=RvIxs6mi29Q&t=16s V rámci neho som spolupracovala s DEPAUL Slovensko a s NOTA BENE. V septemri 2022 som bola súčasťou poroty na Benátskom filmovom festivale v rámci nezávislej sekcie Giornate Degli Autori. Aktuálne v rámci univerzity organizujem filmové premietania Cinema Politica.

Vyštudovala som strednú školu LEAF Academy v Bratislave, simultánne aj externe na gymnáziu a dokončila aj 3 ročný program od Nexterie - Nexteria Leadership Academy. Polroka som študovala Filmmaking na Global Online Academy. Od septembra 2021 študujem na Amsterdam University College - Social Science v kombinácií s filmom.

Milujem kávu, rada sa učím o jej pôvode, druhoch a spôsobe prípravy. Rada varím, cestujem, fotím na analóg. Som veľmi spontánna a milujem dobrodružstvo.

Kľúčové slová o mne

film
mládežnícke projekty
urbanizmus
aktívne občianstvo
divadlo
financie
marketing
start-up
nexteria

Pracovné skúsenosti

Program Lead @ Nexteria Lab
2020 - súčasnosť
Co-founder, Creative Producer @ Dobrý Kolektív
2019 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Social Science
Amsterdam University College, Amsterdam
2021 – 2020
Stredoškolské
LEAF Academy
Bratislava
2017 – 2021

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem

do 2 dní


Ďalší mentori