>

Juri Šimkovič

Juri Šimkovič
Autor a spíker @ Mgr. Juraj Šimkovič
Pedagogická fakulta Trnavská univerzita, Trnava, sociálna pedagogika a vychovávateľstvo, 2013
Partizánske, Trenčiansky kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Ponúkam vedenie mladých ľudí, ideálne zo stredných alebo vysokých pedagogických škôl v oblasti nastavenia osobnej vízie, množstvo zaujímavých spoluprác v oblasti animácie a pedagogiky. Doplnené o osobnostný rozvoj a to všetko v praxi.

S čím viem ako mentor pomôcť

vodcovstvo
sebarozvoj
time manažment
pedagogika
animátorstvo
organizácia akcií
networking
vedenie tímu
vedenie seba

Viac o mne

Od detstva som aktívny, miestami hyperaktívny. Skúšam zladiť vždy viac projektov tak, aby môj život nebol stereotypom. Šťastný život pre mňa znamená napĺňať svoje životné poslanie a motto: "Inšpiruj seba i druhých." V tomto duchu sa snažím každý deň spraviť niečo, pri čom si poviem: "Život je pecka, ďakujem zaň." Každé ráno ďakujem za nový deň a večer prosím o jeden navyše. Čo ale moja profesionálne stránka? Tento rok som dovŕšil dospelých 18 rokov v animáciách - pravidelné stretká, vedenie skupín, výlety, školy v prírode, dobrovoľnícke i komerčné letné tábory. Taktiež som vychodil základnú školskú dochádzku 9 rokov v práci pedagóga v základných školách a športového manažéra v občianskom združení Prax s prednáškami na konferenciách, univerzitách a neziskovom sektore je v počte rokov toľko, koľko stačí na výučný list na strednej škole. Posledné dva roky som sa venoval formovaniu seba v mentorskej praxi v oblastiach sebarozvoja a pedagogiky pod patronátom ľudí z organizácií Leaf a I AMbitious. Rád vytváram aj vlastné projekty, ktoré nie sú veľkolepé ale sa v nich stretávajú výnimoční ľudia a robia po kúskoch svet lepší... Pýtaš sa: "Čo tým myslíš Juri? - som autorom edície kníh Naivná pedagogika z praxe. Druhá kniha bola písaná s 9 ročným dievčatkom - vydali sme malú knižku VEĽKEJ POMOCI, ktorá je zbierkou tipov na pomoc a 66 dôvodov prečo pomáhať od rôznych výnimočných ľudí zo Slovenska - počas korony sme robili vysielania 30tich Pozitívnych polhodiniek z oblasti animácie, zdravého životného štýlu ale aj ako udržať psychickú pohodu - vytvorili sme formát Pozitívnych talkshow s Jurom a Freďom, ktorú realizujeme offline v Savanna Café v Trenčíne a vysielame na sociálne siete - sme zapísaní v knihe rekordov Slovenska - za 5 dní sme navštívili 56 hradov, zámkov a zrúcanín na Slovensku - každý deň sa snažím posielať motivačné citáty od zaujímavých autorov do SMS pre priateľov a ľudí, ktorým sa páči čítať niečo pozitívne - a ďalšie, ďalšie zábavky :)

Kľúčové slová o mne

leadership
vedenie seba
vedenie tímu
sebarozvoj
time manažment
networking
animátorstvo
pedagogika

Pracovné skúsenosti

inštruktor zážitkovej pedagogiky @ Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity
Trnava
náplň práce: príprava a realizácia 4 dňových pobytov pre študentov sociálnej pedagogiky a vychovávateľstva v Trnave, budovanie lanových dráh, dramatizácia príbehu, vedenie tímov a reflexie v programe.
2012 - súčasnosť
mentor, spíker, vedenie tímbuildingových častí programu @ I AMbitious
Dubnica nad Váhom
náplň práce: tvorca a realizátor aktivít na úvodnej tímbuildingovej 3 dňovke, vedenie network programu na Vianočnom večierku, spíker na tému "Vedenie tímu" a mentor mladých ľudí pracujúcich na svojich snoch.
2018 - súčasnosť
mentor v programe IRPU @ LEAF
Slovensko
Náplň práce: mentoring učiteľov a ľudí z neziskového sektora, budovanie pozitívnych návykov, motivácia k získavaniu odborných znalostí a zručností.
2019 - súčasnosť
vychovávateľ a konzultant v programe P.O.RAST @ Cirkevná základná škola Jána Krstiteľa
Partizánske
Náplň práce: príprava metodických plánov, administratíva, priama činnosť s deťmi – športové aktivity, spoločensko-vedná činnosť, umelecká činnosť, trénerstvo KINBALLu, starostlivosť o psychické zdravie a radosť deti, pedagógov i rodičov. Vedenie pedagogického kolektívu v programe P.O.RAST - pedagogický a osobnostný RAST učiteľa
2019 - súčasnosť
Autor a spíker @ Mgr. Juraj Šimkovič
Slovensko
Náplň práce: písanie kníh, motivačná činnosť, vedenie besied a prednášok pre základné, stredné i vysoké školy, spíker na konferenciách, vedenie workshopov pre rodinné centrá a občianske združenia.
2018 - súčasnosť
Vychovávateľ a manažér šťastia @ Súkromná základná škola v Novej Dubnici
Nová Dubnica
Náplň práce: príprava metodických plánov, administratíva, priama činnosť s deťmi – športové aktivity, spoločensko-vedná činnosť, umelecká činnosť, trénerstvo KINBALLu, starostlivosť o psychické zdravie a radosť deti, pedagógov i rodičov.
2017 - 2020
Športový manažér a vedúci letných táborov @ BENI klub, o.z
Bratislava
Náplň práce: kancelárska práca, prijímanie a zaškolenie animátorov a trénerov, zastupovanie tréningov, komunikácia s deťmi, rodičmi, trénermi, riaditeľmi škôl, tvorba, realizácia a moderovanie táborového programu.
2013 - 2017
vychovávateľ @ Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium
Bratislava
Náplň práce: príprava metodických plánov, administratíva, priama činnosť s deťmi – športové aktivity, spoločensko-vedná činnosť, umelecká činnosť. .
2011 - 2013
Animátor a vedúci skupín počas roka a letných táborov @ DOMKA, Slovenský skauting
Dubnica nad Váhom
Náplň práce: príprava a realizácia stretnutí a letných táborov, animácia skupiny, komunikácia s rodičmi.
2002 - 2012

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr., sociálna pedagogika a vychovávateľstvo
Pedagogická fakulta Trnavská univerzita, Trnava
2007 – 2013
Stredoškolské
Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého
Trenčín
2003 – 2007

Doplnkové aktivity a úspechy

Online mentor inkubátor LEAF
ročný program online inkubátora na získanie nových zručností, ktoré mi pomohli pri vedení učiteľov v programe IRPU, P.O.RAST a mladých v I AMbitious
2018
Slovenský rekord najviac navštívených hradov
počas školského roka 2017/2018 sme navštívili 91 hradov, zámkov a zrúcanín Slovenska. Z toho za 5 dní ich bolo 56, vďaka čomu sme sa zapísali do knihy rekordov Slovenska
2018
Naivná pedagogika z praxe: 15 rokov medzi „malými veľkými“ školiteľmi.
napísanie a vydanie svojej prvej knihy, financovanie pomocou crowfundingovej kampani na portáli startlab
2018
Naivná pedagogika z praxe BUĎTE VZOROM PRE VAŠE DETI: Veľké príbehy malých školiteľov
napísanie a vydanie svojej druhej knihy, financovanie pomocou crowfundingovej kampani na portáli startlab. Kniha napísaná v spolupráci s 10 ročným dievčatkom, ktorej snom bolo stať sa spisovateľkou a ilustrátorkou
2019
malá knižka VEĽKEJ POMOCI
Realizácia projektu, spojenie 66 zaujímavých, výnimočných ľudí do jednej knihy. Kniha, ktorou sa môže pomáhať.
2020

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • neziskovú organizáciu
  • učiteľa, riaditeľa školy

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring

Ďalší mentori