>

Juraj Surma

Juraj Surma
INSEAD, Fontainebleau, Executive Master in Change, 2020
Hlohovec, Trnavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Každá organizácia je tvorená z ľudí. Každý človek je z mäsa a kostí. Bez ohľadu na to či je to manažérka, prezident, líder,dobrovoľníčka, zamestnanec. A to mäso a kosti sú spojené emóciami. A tie nám bránia v zmene, či poháňajú nás meniť. Ak hľadáte odpovede na to ako zaviesť zmenu do života, či odhaliť dôvody, prečo zmena neprešla, alebo vyriešiť fuck-upy spojené so menou, môžem pomôcť. Zopár som ich už zaviedol.

S čím viem ako mentor pomôcť

vedenie tímov
zavádzanie zmeny
oprava zmeny
osobná zmena

Viac o mne

Otec bol príslušníkom špeciálnych síl. Matka, riaditeľka v materskej škole a inšpektorka v materskej škole. Perfektná kombinácia pre konzultanta. Začal zážitkovým učením (teambuilding), pokračoval tréningom mäkkých zručností a koučovaním a teraz sa zameriava na INDIVIDUÁLNY ROZVOJ TOP, MID & First Line Manažmentu a ZAVÁDZANIE ZMIEN. Pomocou mentoringu a koučingu v kombinácii s dlhodobým SHADOWINGOM pomáha manažérom nastavovať svoje rutiny, rutiny svojich tímov, pridávať tie zručnosti, ktoré manažéri potrebujú pre získanie dlhodobého vzťahu so svojimi tímami. Poznám WCM, systémy riadenia výroby BOOST a modernizáciu organigramov na všetkých úrovniach spoločnosti. Keďže má len pár klientov, uprednostňuje dlhodobé vzťahy s viac ako 50 dňami konzultačných dní s každým z nich. Dá sa povedať, že je ako Tom Hagen z Krstného otca Maria Puza. Mal iba zopár klientov s dlhou históriou. Spolu s Gabom Galgócim už 8 rokov prevádzkuje www.sprievodca-manazera.sk, podcast šou zameranú na analýzu situácii, v ktorých sa manažérka/manažér môže ocitnúť. Už má 129. častí a najdlhšia časť má 15 minút.

Kľúčové slová o mne

shadowing
zmena
fuck-ups
sprievodca manažéra
individuálany rozvoj
change management
manažment zmeny

Vzdelanie

Vysokoškolské
MBA, Executive Master in Change
INSEAD, Fontainebleau
Ako prvý na Slovensku som absolvoval v roku 2020 Executive master in Cahnge na francúzskom INSEAD-e. Toto štúdium prináša do mojej praxe novú úroveň vnímania rozvoja jednotlivcov a tímov na báze psychodynamického prístupu. Umožňuje mi tak vnímať skutočnosti, ktoré sa dejú pod povrchom funkčnosti tímov a jednotlivcov a tím pádom aj rozoznať pravé dôvody neefektivity v pracovných alebo osobných výkonoch. Využívanie tzv "Nigth Vision" vytvára priestor pre odstránenie bariér v naštartovaní zmeny jednotlivca či tímov.
2018 – 2020
Stredoškolské
Gymnázium
Rimavská Sobota
2020 – 2020

Doplnkové aktivity a úspechy

Sprievodca Manažéra
Od roku 2013 až do teraz Gabriel Galgóci a Juraj Surma produkujú praktické tipy a triky na témy, ktoré sa týkajú komunikácie, manažerských, sociálnych zručností a postupov . Šou je určená pre tých, ktorí potrebujú update svojich zručností a vedomostí o tom, ako prakticky riešiť situácie, s ktorými sa dennodenne stretávajú vo svojej práci. Obaja praktici z "oboch strán barikády" prinášajú odporúčania v krátkom audio zázname, ktorý je možné kedykoľvek prehrať a stiahnuť do svojich počúvacích zariadení. Plne si uvedomujeme, že tipy a triky nie sú jedinými odporúčaniami, ktoré existujú. Ale tieto fungovali
2013
2. krát Majster 2 ligy región Západ vo flórbale
Obhájili sme majstrovský titul v najpreplnejšej divízii v kategórii mužov na Slovensku s mužstvom Dragons Hlohovec, ktoré je "B" tímom extraligového AS TRENČÍN
2019
1. krát 2 ligy región Západ vo flórbale
Prvý krát sme sa s tímom Dragons Hlohovec, ktorý je B-tímom mužského Extraligového AS TRENČÍN
2018

Preferencie

  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • verejnú inštitúciu
  • startup
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring

Ďalší mentori