>

Elena Bendová

Elena Bendová
Administration Assistant @ BENMEDIKA s.r.o.
Coventry University, Coventry, Biomedical Science
Coventry, Veľká Británia a Severné Írsko

Prečo som na GROWNi

Mentoring pre cieľavedomých študentov, ktorí majú záujem o štúdium biomedicínskej vedy a podobných odborov v zahraničí/Veľkej Británii. Viem pomôcť pri hlásení sa na vysokú školu, či už pri výbere odboru, školy alebo písaní motivačných listov a životopisov. Takisto viem pomôcť pri robení LinkedInu.

S čím viem ako mentor pomôcť

nasmerovanie kariéry
výber univerzity
štúdium v zahraničí
štúdium v Anglicku
sebarozvoj

Viac o mne

Som motivovaná študentka Biomedicínskej vedy na Coventry University (druhý ročník bakalárskeho štúdia), v mojej vysnívanej krajine, Veľkej Británii. Veľmi ma baví tráviť čas v laboratóriu, ktoré je mojím druhým domovom a zaoberať sa molekulárnou biológiou, genetikou alebo biochémiou.

Po skončení univerzity mám veľa možností v rôznych odvetviach, keďže má tento odbor široké uplatnenie. Chcela by som sa venovať výskumu v neurovede, vyučovať alebo prestúpiť na medicínu a vyštudovať psychiatriu.

Som veľmi aktívna a kreatívna osoba, vo voľnom čase rada čítam o vedeckých pokrokoch, psychológii, maľujem a užívam si dlhé rozhovory s priateľmi. Momentálne rozvíjam svoje líderske schopnosti ako Your Education Rep môjho odboru a v Global Leaders Programme na mojej univerzite. Veľmi rada spoznávam nových ľudí s podobným mindsetom a učím sa cudzie jazyky.

Kľúčové slová o mne

prihláška na vysokú školu
štúdium v zahraničí
výskum
štúdium v anglicku
mikrobiológia
genetika
biochémia
biológia
biomedicína
chémia
neuroveda

Pracovné skúsenosti

Administration Assistant @ BENMEDIKA s.r.o.
Veľký Biel
Administratívna práca pre všeobecnú lekárku.
2021 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Bachelor of Science (BSc), Biomedical Science
Coventry University, Coventry
Biomedicínska veda sa zameriava na široké spektrum oblastí cez mikrobiológiu, genetiku, fyziológiu, biochémiu či neurovedu. Po ukočení sú hlavné možnosti práca vo výzkume, učiteľstvo alebo "graduate entry" do medicíny.
2021 – súčasnosť
Bakalár, Mediteránne štúdiá a Španielsky jazyk a literatúra
Masarykova Univerzita , Brno
Absolvovala som jeden rok študovaním kultúr, histórie, literatúry a jazykov, konkrétne jedného moderného (francúzština) a starovekého jazyka (latinčina). Tento odbor ponúka rôznorodé predmety, niektoré sa priamo viažu na odbor ako napr. Staroveká medicína ale aj voliteľné predmety z hociktorej fakulty.
2020 – 2021
Stredoškolské
Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa
Bratislava
2015 – 2020

Doplnkové aktivity a úspechy

Course Representative
Reprezentácia študentov prvého ročníka v odbore Biomedical Science spočíva hlavne v zbieraní feedbacku a stretnutiach s učiteľmi a ostatnými Course reps, kde diskutujeme o tomto feedbacku a o prípadných možnostiach ako ďalej pomôcť študentom.
2022

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem:

do 3 dní