Letná platená študentská stáž k monitoringu samosprávnych volieb

Sme najvplyvnejšia protikorupčná neziskovka na Slovensku, stáž u nás prebieha v neformálnej atmosfére malého tímu 8 ľudí, pracovný čas je flexibilný, no polovicu z neho bude nutné tráviť osobne v kancelárii. Naším poslaním je je od roku 1998 znižovať korupciu a zvyšovať transparentnosť inštitúcií.
analýza
samospráva
kritické myslenie, občianstvo, otvorenosť, debata, argumentácia
kritické myslenie
analytické myslenie
dáta
Miesto
Bratislava, v úvode nutná osobná prítomnosť v kancelárii, neskôr home office
Nástup
11. júl 2022
Typ pracovnej ponuky
Stáž pre študenta
Mesačná odmena
5,40 eur/hodina
800 - 850 €

Náplň práce

  • rešerše a analýzy s využitím verejných zdrojov na účely kontrolovania financovania predvolebných kampaní na úrovni žúp a miest;

  • komunikácia s úradníkmi a úradníčkami;

  • práca s počítačovými databázami;

  • administratívne úlohy.

Koho hľadáme

Tešíme sa na nového človeka v našom tíme, ktorý má:

  • schopnosť analyzovať, oddeliť podstatné informácie od nepodstatných;

  • schopnosť kombinovať informácie z rôznych zdrojov;

  • záujem o samosprávne témy a kritické myslenie;

  • efektívny, dôsledný a proaktívny prístup k zadaniam;

  • schopnosť tímovej práce, no zároveň samostatnosť a spoľahlivosť;

  • ukončené aspoň bakalárske štúdium;

  • znalosť práce na PC (MS Office, Outlook);

VÍTANÉ:

  • záujem o slovenskú komunálnu politiku a verejnú správu;

  • analytické skúsenosti výhodou;

  • skúsenosť s prácou v neziskovom sektore výhodou

Získaj počas štúdia prax v prestížnej medzinárodnej protikorupčnej organizácii a zároveň skúsenosti s každodenným chodom neziskovej organizácie, s výskumom v oblasti samosprávnych médií, s komunikáciou s verejnou správou.

Naučíš sa v praxi viac o samospráve a analyticko-dátovej práci.
Budeš mať možnosť zúčastniť sa našich podujatí a prístup do našej knižnice.
V prípade spokojnosti sa radi porozprávame o predĺžení spolupráce.

Radi Ti vystavíme písomné potvrdenie o stáži alebo odporúčanie - aj v cudzích jazykoch.

Dodatočné informácie

Nástup na stáž: júl 2022 Trvanie stáže: mesiac Požadované dokumenty: CV+súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely výberového konania S vybranými uchádzačmi a uchádzačkami sa po predvýbere budeme bližšie rozprávať osobne/online.

Detaily

  • Študent vysokej školy
3. ročník bakalárskeho štúdia
20. máj 2022

Manažér

LinkedIn profil

Naším poslaním je znižovať korupciu a zvyšovať transparentnosť inštitúcií už vyše 20 rokov. Sme médiami najcitovanejšou neziskovkou na Slovensku. Sledujeme mocných, presadzujeme riešenia a zapájame ľu..