Sociálny poradca/-kyňa

OZ Vagus
Čerstvý absolvent vysokej školy, Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
nezisková organizácia
sociálna práca
socialny asistent
vagus
#non-profit #ngo #no #oz #vagus #bezdomovectvo
máj 2021
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
1150
EUR / mesiac
po pol roku možnosť navýšenia na 1250 € brutto

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy.
Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

31. máj 2021

Náplň práce

Tím integračného programu Medzimiesto vykonáva svoju činnosť v rámci zákona o sociálnych službách. Hľadáme preto skúseného sociálneho pracovníka, ktorý sa spolu s kolegami bude zameriavať na:

  • sociálnu prácu s menším počtom ľudí zameranú na pravidelné a dlhodobé špecializované poradenstvo;

  • vyhľadávanie a výber klientov do integračného programu;

  • spolupráca na projektoch zamestnávania a bývania ľudí bez domova (pracovná rehabilitácia, strategické partnerstvá so zamestnávateľmi);

  • zisťovanie a mapovanie potrieb klientov Integračného programu v oblasti sociálnych služieb, navrhovanie spôsobov riešenia sociálnej situácie klienta;

  • vedenie nevyhnutnej administratívy – pracovnej dokumentácie;

  • pravidelná účasť na vzdelávaní, skupinovej a individuálnej supervízii;

  • aktívna spolupráca s programami Domec a Streetwork

Pozícia je viazaná na zástup počas materskej a rodičovskej dovolenky.

Koho hľadáme

Požiadavky na zamestnanca:

  • Vysokoškolské vzdelanie min. II. stupňa v odbore - Sociálna práca, resp. príbuzné odbory

  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý

  • Microsoft Office - aktívne

  • Vodičský preukaz B – aktívne

Pracovné zručnosti:

  • Odborné skúsenosti v sociálnej práci

  • Skúsenosti s cieľovou skupinou ľudí bez domova

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

Podmienkou sú aspoň 2-ročné odborné skúsenosti ako sociálny poradca a výhodou sú skúsenosti s cieľovou skupinou - ľudmi bez domova.
Osobnostné predpoklady:

  • Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť

  • Odolnosť voči stresu

  • Tímový hráč

  • Chuť učiť sa nové veci

Preferujeme v tíme aktívnych šoférov.

Prečo si vybrať nás

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • intenzívna a individuálna podpora v procese zaúčania sa

  • pravidelné vzdelávacie aktivity v danom odbore a v špecifických zručnostiach a vzdelávanie aj v iných oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce (napr. výučba anglického jazyka)

  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona a tzv. sick days

  • parkovanie v areáli

  • Multisport karta

  • priateľský kolektív a partnerský prístup, teambuildingy, a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich programov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Dodatočné informácie

V prípade záujmu, prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu na adresu petra.sladok@vagus.sk. Do predmetu správy uveďte názov pozície - Sociálny poradca/-kyňa Medzimiesto. Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovo. Po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku, či sme prijali práve Vás. :)