Databázový administrátor - Administrácia a rozvoj databázového systému.

štátne IT
databaza
analytik
Miesto
Bratislava
Ihneď (dohodou)
Typ pracovnej ponuky
Trvalý pracovný pomer
Mesačná odmena
uvádzaný je len tarifný plat - plat sa skladá z tarifného platu + osobný príplatok, ktorý môže byť priznaný až do výšky 100 % platovej tarify v závislosti od kvality plnenia služobných úloh -bližšie informácie na ústnom pohovore výberového konania.
1000 - 2000 €

Náplň práce

Vašou náplňou práce na tejto pozícii by bolo:

• definovanie a implementovanie politiky správy dát a štandardov
• zhromažďovanie požiadaviek a podnetov od užívateľov, systémového špecialistu a ostatných členov IT tímu
• administrácia a správa databázy/dátového skladu
• ladenie výkonu, optimalizácia, monitoring
• zabezpečovanie bezpečnosti spravovaných databáz
• v súvislosti so zaťažením IS riadenie kapacity systému pre aktuálne požiadavky a plánovanie budúcich požiadaviek

Ďalšie činnosti:
• spolupráca s ostatnými IT špecialistami
• tvorba a vedenie systémovej a prevádzkovej dokumentácie
• spolupráca s tímom a podpora užívateľov

Databázový administrátor definuje pravidlá pre správu databázového systému/dátového skladu, zabezpečuje ich implementáciu a dodržiavanie. Zhromažďuje podnety na rozširovanie funkcionality, úpravu dátového modelu a iné zmeny a následne iniciuje ich implementáciu. Sleduje dodržiavanie štandardov, zálohovanie a bezpečnosť údajov. V porovnaní s DB analytikom, DB administrátor predovšetkým definuje a zabezpečuje politiku prevádzkovania DB systému, pričom DB analytik sa sústreďuje na tvorbu filozofie/štruktúry DB systému. Podľa typu organizácie sa náplne oboch pozícií môžu prekrývať, v prípade menších organizácií môžu splynúť do jednej.

Vyžadované znalosti

·    znalosť operačného systém Linux a Windows10

·    znalosť databázovej platformy ORACLE a SQL

·    znalosť databázového jazyka

Osobnostné požiadavky

·    spoľahlivosť

·    zodpovednosť

·    analytické myslenie

·    schopnosť riešiť problémy

  • schopnosť a ochota sa učiť novým veciam

Prečo si vybrať nás

- mzda je závislá od skúseností kandidáta

• kvalitný odborný a osobnostný rozvoj

• 5 dní dovolenky navyše.

• Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.

• Pružný pracovný čas - ustanovený pracovný čas je 37,5 hod/týždeň.

• Možnosť sickday.

• Priateľský pracovný kolektív.

• Vzdelávanie a osobný rozvoj, pretože školou to nekončí a u nás vám dáme možnosť neustále na sebe pracovať.

•Multisport karta

•zľavové poukážky

• Ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Detaily

  • Študent strednej školy
  • Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • Profesionál
  • Čerstvý absolvent vysokej školy

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) je orgánom štátnej správy plniacim úlohu poskytovania podpory a dotácie v oblasti pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. V rámci priamych podpôr, projektových podp..