Letná stáž pre študenta/študentku VŠ v tíme strategickej filantropie (júl/august)

Sme najväčšia nefiremná nadácia na Slovensku. Prepájame firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby sme spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny v zodpovednom podnikaní, sociálnych inováciách a vo filantropii. V týchto témach sme aj experti.
filantropia
strategická filantropia
fundraising
market research
komunikácia
non-profit
Miesto
Bratislava (možnosť homeoffice na základe dohody)
Nástup
4. júl 2022
Typ pracovnej ponuky
Stáž pre študenta
Mesačná odmena
Platená stáž (celková odmena: 1.000 EUR, celkovom rozsahu 160 hodín)
500 €

Náplň práce

V prípade záujmu o stáž v Nadácii Pontis budeš mať možnosť:

·        dozvedieť sa, akú má Nadácia Pontis víziu v oblasti filantropie,

·        možnosť nazrieť do sveta individuálnej filantropie na Slovensku,

·        dozvedieť sa viac o tom, ako funguje filantropické poradenstvo,

·        nazrieť do „kuchyne” jednej z najväčších neziskových organizácií na Slovensku.

Náplňou tvojej práce bude:

·        podpora tímu strategickej filantropie,

·        rešerš rodinných firiem v jednotlivých regiónoch Slovenska, ktoré pomáhajú a podporujú rozvoj regiónu,

·        rešerš slovenských firiem vhodných na dlhodobé partnerstvá s Nadáciou Pontis,

·        vytypovanie firiem, ktoré následne oslovíme, aby sa zapojili do súťaže Via Bona Slovakia.

Koho hľadáme

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • trpezlivosť, precíznosť, flexibilnosť, zodpovednosť, otvorená myseľ, schopnosť komplexne spracovať informácie z rôznych zdrojov

  • schopnosť pracovať samostatne, pozitívny prístup a zmysel pre humor

  • schopnosť efektívne si zorganizovať čas;

  • nekonfliktný vzťah s excelom, či tabuľkami

Akého uchádzača/uchádzačku hľadáme:

  • osobnosť, ktorá vyžaruje dobrú energiu, človek so srdcom, ktorý rád pomáha

  • človek, ktorého správanie je konzistentné s hodnotami Nadácie Pontis

V tíme strategickej filantropie sa venujeme viacerým témam a pracujeme s rôznymi cieľovými skupinami od ľudí, ktorí sa v biznise pohybujú dlhodobo, cez zástupcov a zástupkyne rodinných firiem až po ľudí z tunajšej startupovej scény. Okrem veľmi úzkej spolupráce s individuálnymi donormi však chceme rozvíjať a budovať povedomie širokej verejnosti o filantropii. Naše témy sú:

a) Rodinná filantropia/filantropia v rodinných firmách.

b) Historická filantropia – seriál Filantropi a filantropky 19. a 20. storočia, prostredníctvom ktorého poukazujeme na príklady inšpiratívnych osobností zo Slovenska, ktorí boli aktívnymi filantropmi.

c) Impact Philanthropy – prvé filantropické poradenstvo na Slovensku. Služba je určená všetkým filantropom a filantropkám, ktorí chcú mať pri pomáhaní čo najväčší dopad. Pomáhame im zorientovať sa v slovenskom občianskom sektore, vytypovať organizácie, ktoré stoja za podporu, a byť partnerom na ich filantropickej ceste.

d) Impact talks – séria neformálnych diskusno-interaktívnych večerov o filantropických príbehoch, investovaní s dopadom a sociálnych inováciách. Naším cieľom je prinášať inšpirácie a spoločne hovoriť o tom, ako môže filantropia meniť Slovensko.

Znalosť jazyka

  • - anglický - B1 - mierne pokročilý

Detaily

  • Študent vysokej školy
3. ročník bakalárskeho štúdia
15. jún 2022

Manažér

LinkedIn profil

Našimi aktivitami sa snažíme prispievať k zmene Slovenska na dobrú krajinu, miesto pre slobodných a zodpovedných ľudí, ktorí zlepšujú svoj život a svoje okolie. Chceme krajinu, ktorá prosperuje, fungu..