>
Dobrovoľnícky projekt Výpomoc pre správu a údržbu IT zariadení pre Transparency

Výpomoc pre správu a údržbu IT zariadení pre Transparency

Nezisková organizácia
ženy v it
softvérová podpora
IT
údržba
softvérové aplikácie
telekomunikácie
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
máj 2023
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online), osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Občas nám v Transparency vypovie službu IT technika. V niektorých momentoch to pre nás môže byť veľmi kritické (najmä počas seminárov pre verejnosť alebo tlačových konferencií). Raz za čas zápasíme so stolovými počítačmi a notebookmi, ktoré sa odmietajú pripojiť na tlačiareň, či skener, projektor alebo wifi či káblové pripojenie na internet, ale aj ďalšími problémami súvisiacimi s IT technickým zabezpečením. Tvojou hlavnou náplňou bude:
- zisťovanie chýb pokazených počítačov;

- prevádzkovanie tlačiarní;

- pomoc so softwarovými problémami;

- riešenie problémov s wifi a internetom.

Zatiaľ máme ...

Hľadáme človeka, ktorý nemusí mať skúsenosti z údržby, opravy a správy IT zariadení. Záujem naučiť sa niečo nové je základným predpokladom pomôcť pri zisťovaní, kde je pes zakopaný, keď naše zariadenia odmietajú spolupracovať.
Už niekoľko rokov spolupracujeme s dobrovoľníkom Patrikom, no i jeho čas a možnosti sú limitované, a tak by sme radi našli ďalšiu osobu, ktorá by sa k nemu pridal/a. Patrik je veľmi trpezlivý, pozná naše potreby, vysvetľuje postupy zrozumiteľne.
Spísali sme zoznam potrieb a problémov, možné riešenia a ich časovú prioritu. Vďaka Patrikovej pomoci sme už nakúpili príslušenstvo i novú tlačiareň, venoval sa aj inventúre odložených kusov, časť z nich sme už poslali do elektroodpadu, časť bola repasovaná.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Rozšírenie podporného tímu z jedného človeka na dvojicu, ktorá sa bude dopĺňať, prípadne zastupovať, no najmä spolupracovať na tom, aby IT technika v Transparency fungovala nielen u nás v kancelárii, ale aj počas výjazdov na semináre v rôznych častiach Slovenska či už na jednodňové alebo víkendové podujatia. Plán B na krízové situácie, keď nás zradí notebook, chýba kábel či konektor. Ad hoc pomoc.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Naučíš sa, ako si poradiť so spomalenými alebo trucujúcimi kusmi IT techniky aj nežnejšie než tvrdým resetom. Ak bude treba, po zaučení pomôžeš s inštaláciou alebo reinštaláciou potrebných softvérov, údržba počítačov a notebookov, ale aj kopírky a skenera. Tiež budeš spolupracovať na odstraňovaní porúch a chýb, ktoré vznikli užívateľmi pri práci s s technickými zariadeniami.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Spolupráca s novou dobrovoľníckou posilou nám pomôže zabezpečiť kvalitnejšie technické zázemie, čím bude naša práca efektívnejšia. Tvoje zapojenie výrazne uľahčí a zrýchli vnútorné procesy - používaním funkčných IT zariadení a ich príslušenstva sa zároveň vytvoria lepšie pracovné podmienky.

Preferencie

4 hodín / mesačne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
3. 4. 2023

Podobné projekty