>
Dobrovoľnícky projekt Študoval/a si v zahraničí? Pomôž ďalším stredoškolákom!

Študoval/a si v zahraničí? Pomôž ďalším stredoškolákom!

Nezisková organizácia
štúdium v zahraničí
prihláška na vysokú školu
vysokoškolské vzdelávanie
personal statement
outreach
webináre
prednáška
univerzitné vzdelanie
príprava na pohovor
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Dĺžka projektu

Pomôž nám s ...

Ak študuješ v zahraničí, alebo si v minulosti študoval/a mimo domova, chceš sa podeliť o svoje skúsenosti, podporiť a pomôcť ambicióznym stredoškolákom a stredoškoláčkam dostať sa na kvalitné zahraničné univerzity, Unimak hľadá práve Teba!

V Unimaku sa môžeš venovať aktivitám ako:

  • oprava motivačných listov a poradenstvo s výberom univerzity

  • outreach - uskutočňovať prednášky na stredných školách či organizovať online webináre

  • písanie blogov

  • tvorba contentu pre sociálne média, webstránku, e-mail newsletter, tvorba video obsahu

  • vyhľadávanie nových a rozvoj existujúcich spoluprác, komunitných partnerstiev a pod.

  • stať sa členom Exec tímu - recruitment, správa sociálnych médii, organizovanie interných teambuildingov, rozvoj OZtka a iné.

V Unimaku má každý dobrovoľník kreatívny priestor zrealizovať akúkoľvek aktivitu, ktorá vie posnúť naše OZtko k lepšiemu.

Zatiaľ máme ...

Od roku 2011 sme stihli zmeniť meno (z Oxbridge Admissions sa stal Unimak) a taktiež recruitnúť viac ako 120+ slovenských a českých študentov a študentiek, ktorí/é vo svojom voľnom čase a na základe vlastných skúseností zadarmo pomáhajú študentom a študentkám dostať sa na kvalitné zahraničné univerzity.

Naši dobrovoľníci doposiaľ pomohli 400+ študentom s ich motivačnými listami a 600+ študentom s ich otázkami, navštívili sme viac ako 30 škôl na Slovensku i v Česku a uskutočnili niekoľko úspešných online webinárov. Unimak si mohol/la zahliadnúť zmienený vo Forbes, Refresher, SME, Hospodárskych novinách, blogu Denníku N či v RTVS.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Vďaka tvojej pomoci chceme priniesť objektívne informácie o možnostiach štúdia v zahraničí čo najväčšiemu počtu stredoškolákov a stredoškoláčiek - od Bratislavy po Košice - a pomôcť im naplniť ich sny o štúdiu v zahraničí.

Chceme podať neskrášľené informácie o tom, aké to je vycestovať do zahraničia; zobraziť to všetko dobré ale aj zlé a zbúrať mýty a predsudky, o tom aké to je študovať mimo domova (napr. finančné predsudky).

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Participácia v Unimaku sa ti nebude len blišťať na životopise, ale získaš aj skvelé interpersonal skills, dostaneš kreatívnu slobodu zorganizovať svoje nápady, vyskúšať si prácu v tíme, a spoznáš aj network skvelých a talentovaných Slovákov a Sloveniek.

Preferencie

2 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
19. 4. 2023

Podobné projekty