Dobrovoľnícky projekt Študoval/a si v zahraničí? Pomôž ďalším stredoškolákom!

Študoval/a si v zahraničí? Pomôž ďalším stredoškolákom!

Nezisková organizácia
štúdium v zahraničí
prihláška na vysokú školu
vysokoškolské vzdelávanie
personal statement
outreach
webináre
prednáška
univerzitné vzdelanie
príprava na pohovor
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu

Pomôž nám s ...

Ak študuješ v zahraničí, alebo si v minulosti študoval/a mimo domova, chceš sa podeliť o svoje skúsenosti, podporiť a pomôcť ambicióznym stredoškolákom a stredoškoláčkam dostať sa na kvalitné zahraničné univerzity, Unimak hľadá práve Teba!

V Unimaku sa môžeš venovať aktivitám ako:

  • oprava motivačných listov a poradenstvo s výberom univerzity

  • outreach - uskutočňovať prednášky na stredných školách či organizovať online webináre

  • písanie blogov

  • tvorba contentu pre sociálne média, webstránku, e-mail newsletter, tvorba video obsahu

  • vyhľadávanie nových a rozvoj existujúcich spoluprác, komunitných partnerstiev a pod.

  • stať sa členom Exec tímu - recruitment, správa sociálnych médii, organizovanie interných teambuildingov, rozvoj OZtka a iné.

V Unimaku má každý dobrovoľník kreatívny priestor zrealizovať akúkoľvek aktivitu, ktorá vie posnúť naše OZtko k lepšiemu.

Zatiaľ máme ...

Od roku 2011 sme stihli zmeniť meno (z Oxbridge Admissions sa stal Unimak) a taktiež recruitnúť viac ako 120+ slovenských a českých študentov a študentiek, ktorí/é vo svojom voľnom čase a na základe vlastných skúseností zadarmo pomáhajú študentom a študentkám dostať sa na kvalitné zahraničné univerzity.

Naši dobrovoľníci doposiaľ pomohli 400+ študentom s ich motivačnými listami a 600+ študentom s ich otázkami, navštívili sme viac ako 30 škôl na Slovensku i v Česku a uskutočnili niekoľko úspešných online webinárov. Unimak si mohol/la zahliadnúť zmienený vo Forbes, Refresher, SME, Hospodárskych novinách, blogu Denníku N či v RTVS.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Vďaka tvojej pomoci chceme priniesť objektívne informácie o možnostiach štúdia v zahraničí čo najväčšiemu počtu stredoškolákov a stredoškoláčiek - od Bratislavy po Košice - a pomôcť im naplniť ich sny o štúdiu v zahraničí.

Chceme podať neskrášľené informácie o tom, aké to je vycestovať do zahraničia; zobraziť to všetko dobré ale aj zlé a zbúrať mýty a predsudky, o tom aké to je študovať mimo domova (napr. finančné predsudky).

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Participácia v Unimaku sa ti nebude len blišťať na životopise, ale získaš aj skvelé interpersonal skills, dostaneš kreatívnu slobodu zorganizovať svoje nápady, vyskúšať si prácu v tíme, a spoznáš aj network skvelých a talentovaných Slovákov a Sloveniek.

Preferencie

2 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)