Dobrovoľnícky projekt Strategy development

Strategy development

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
efektívny altruizmus
strategické myslenie
strategické plánovanie
strategy development
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)

Pomôž nám s ...

Efektívny altruizmus si kladie otázku: Ako najviac pomôcť? Nielen hocijako pomôcť, ale najviac ako sa dá z dostupných zdrojov a prostriedkov. Hľadá odpoveď, ktorá bude podložená faktami, rozvahou a dôkazmi. Ide v podstate o aplikáciu vedeckého prístupu na základe empirických poznatkov na oblasť dobročinnosti. 

Slovenská komunita Efektívneho altruizmu je vo fáze vzniku a hľadáme ďalších nadšencov tohto prístupu. Využi svoje strategické myslenie a pomôž nám s vytvorením úspešnej stratégie pre začínajúcu slovenskú komunitu. 

Viac info o efektívnom altruizme sa dozvieš na: 

  • efektivnyaltruizmus (.) sk

  • efektivni-altruismus (.) cz

  • effectivealtruism (.) com

Zatiaľ máme ...

Myšlienky EA sa za posledné roky na západe celkom rozšírili a vzniklo viacero komunít, najväčšie okolo Oxfordu, Londýna a San Francisca. Na Slovensku zatiaľ pôsobíme ako malý tím nadšencov s veľkou podporou medzinárodnej komunity. Na stratégii pracuje tím zložený zo skúsených ľudí z akademického prostredia a biznisu a mladých ambicióznych ľudí.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Naša národná slovenská komunita je vo fáze vzniku a preto chceme vypracovať kvalitnú stratégiu,  s cieľom prispieť k riešeniu najpálčivejších svetových problémov. Stratégia je pre nás mimoriadne dôležitá, pretože stanoví ďalšie smerovanie slovenskej EA skupiny. V nasledujúcich rokoch sa od nej budú odvíjať naše aktivity. 

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

  • Spoznáš veľmi zaujímavú medzinárodnú komunitu ľudí, ktorý sa snažia zlepšovať svet

  • Dozvieš sa mnoho jedinečných myšlienok, konceptov a nápadov.

  • Zviditeľníš sa v rámci EA komunity

Momentálne ide o dobrovoľnícku pozíciu, do budúcna však očakávame možnosti part-time a full-time zamestnania pre ľudí, ktorí sa chcú venovať budovaniu slovenskej komunity efektívnemu altruizmu naplno.

Preferencie

  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála