>
Dobrovoľnícky projekt Staň sa DOBROVOĽNÍKOM na Noci výskumníkov 2023

Staň sa DOBROVOĽNÍKOM na Noci výskumníkov 2023

Nezisková organizácia
veda a technika
tímová práca
dobrovoľníctvo
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
september 2023
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
krátkodobo, resp. max 3 konzultácie

Pomôž nám s ...

Ak sa zaujímate o vedecké objavy, prínosy alebo nové technológie a chcete zažiť nezabudnuteľnú atmosféru, ste na správnom mieste. Aby sme však podujatie dokázali zrealizovať, hľadáme zapálených dobrovoľníkov pre mestá Banská Bystrica, Žilina, Poprad a Košice.

Zatiaľ máme ...

Európska noc výskumníkov je jedinečný festival vedy, ktorý má za cieľ interaktívnym spôsobom šíriť vedecké poznatky a objavy. Už 17. ročník podujatia sa tradične uskutoční v posledný septembrový piatok - 29. 9. 2023, a to v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách. Celodenný program ponúkne inšpiratívne vedecké prezentácie, diskusie, interakcie s vedcami a inovátormi v stánkoch, ako aj atraktívny program na pódiu. Bez dobrovoľníkov by organizácia festivalu vedy bola veľmi náročná. Participovať môžete v rámci širokej škály úloh a aktivít, ako sú organizácia a logistika podujatia, sprevádzanie návštevníkov po vedeckých stánkoch, asistencia v prednáškových sálach alebo na workshopoch.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Cieľom podujatia je priblížiť výskum a inovácie širokej verejnosti a ukázať tak, ako ovplyvňujú náš každodenný život. Sme presvedčení, že popularizácia vedy má na rozvoj spoločnosti neuveriteľný vplyv a môže posunúť hranice ľudského poznania.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Aké výhody prináša dobrovoľníctvo?

  • Zážitok

  • Spoznanie inšpiratívnych ľudí

  • Rozvoj zručností a skúseností

  • Prispievanie k vzdelávaniu verejnosti

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vaše úsilie bude mať významný dopad na vzdelávanie verejnosti a pri popularizácii vedy. Pomôžete rozvíjať záujem o výskum medzi mladými ľuďmi a povzbudíte ich k objavovaniu nových možností.

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
7. 8. 2023
28. 8. 2023

Podobné projekty