Dobrovoľnícky projekt Nová online relácia hľadá scenárist(k)u

Nová online relácia hľadá scenárist(k)u

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
copywriting
kritické myslenie
tvorivé písanie
proaktivita
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 6 mesiacov

Pomôž nám s ...

Ahoj,

hľadám osôbku, ktorá sa nadchne pre tento projekt. Niekoho, kto vie písať a premýšľa kriticky. Neočakávam automaticky profesionála ale niekoho, kto je ochotný na sebe pracovať a zlepšovať sa. Pri práci na tomto projekte nadobudneš cenné skúsenosti.

Online relácia bude vychádzať jedenkrát týždenne. Tvojou úlohou v tomto projekte bude písať scenáre pre jednotlivé epizódy. (Prosím, dôkladne si premysli, koľko času môžeš venovať tomuto projektu. Ja od teba očakávam približne jednu epizódu mesačne, no dôležité je, aby si s nami o tom komunikovala, dá sa, samozrejme, dohodnúť aj na inej frekvencii.)

Budeme sa venovať primárne spoločenským témam. Preto je potrebné, aby si mala prehľad v spoločenskom a kultúrnom dianí, sledovala, čo sa deje a zaujímala sa o svet okolo seba. Samozrejme neočakávam, že sa do hĺbky vyznáš vo všetkom, a teda nebudeš sa musieť venovať každej téme ale tým témam, ktoré ťa oslovujú, zaujímajú.

Jedna epizóda bude mať od 10 do 15 minút, v ktorých sa budeme venovať jednej konkrétnej téme. Tú budeme podporovať faktami, štatistikami, výskumami ale aj praktickými skúsenosťami a príbehmi zo života. Mali by byť písané s ľahkosťou, humorom, zaujímavo (nebránime sa žiadnym, na prvý pohľad, bláznivým nápadom, vsuvkám, práve naopak, sú viac než vítané.) Radi privítame tvoje nápady a pohľady.

Najprv pripravíme pár skúšobných epizód. Vôbec sa toho nemusíš báť. Povieme si, ako budeme fungovať, akým témam by si sa chcela venovať, a pokiaľ s tým budú obe strany spokojné, dohodneme sa na spolupráci.

V prípade, že sa dohodneme na spolupráci rátaj s tým, že tvojou úlohou bude napísať cca jeden scenár mesačne/každé dva mesiace na vopred zadanú tému. Podľa tém a obdobia v roku. Tiež si určite premysli, aké témy sú "tvoje oblasti." Teda témy, do ktorých vhľad do relácie by si chcela prinášať práve ty.

Veľmi sa na teba teším. Napíš mi a môžeme o tom nezáväzne pokecať.

Preferencie

20 hodín / mesačne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 6 mesiacov
  • do 9 mesiacov
  • do 12 mesiacov