Dobrovoľnícky projekt Maltézska pomoc pre Ukrajinu (hranica)

Maltézska pomoc pre Ukrajinu (hranica)

Nezisková organizácia
Ukrajina
pomoc na mieste
utečenci
Miesto
Košický kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Min. dĺžka projektu
jednorazovo

Pomôž nám s ...

Staň sa dobrovoľníkom priamo na hranici vo Vyšnom Nemeckom. 2-3 dňové turnusy.

PRIHLÁS SA PRIAMO TU https://www.inviton.eu/e-12633/maltezska-pomoc-pre-ukrajinu-hranica

Zatiaľ máme ...

Dobrovoľníci Maltézskej pomoci Slovensko vycestovali na slovensko-ukrajinskú hranicu, kde zriadili humanitárne stany priamo v priestoroch hraničného priechodu, v ktorých poskytujeme prvú starostlivosť o ludí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine.

Ľudia čakajú 10-13 hodín predtým, než sa dostanú na Slovensko, niektorí idú autami, iní pešo. Všetci sú však v šoku, v strese, unavení po dlhej ceste a mnohí nevedia, kam ísť či ako sa tam dostať.

Naši dobrovoľníci sa striedajú v niekoľkodňových službách v dvojsmenných prevádzkach 24 hodín denne a zabezpečia občerstvenie, nápoje, prvú pomoc a nevyhnutnú koordináciu dopravy a ubytovania pre utečencov dovtedy, kým to bude potrebné.

Naši dobrovoľníci zabezpečujú občerstvenie, prvú pomoc a predovšetkým nevyhnutnú koordináciu dopravy a ubytovania pre utečencov, v rámci ktorej priamo na mieste denne prepájajú stovky unavených ľudí utekajúcich pred vojnou s dobrovoľníkmi, ktorí prichádzajú k hraničnému priechodu a ponúkajú bezplatný odvoz v rámci Slovenskej republiky a Čiech. V humanitárnych stanoch sa nachádza tiež základná strava, teplé nápoje a hygienické potreby.

Preferencie

48 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • jednorazovo