>
Dobrovoľnícky projekt Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory 2023

Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory 2023

Nezisková organizácia
dobrovoľníctvo
dobrovoľník
zahraničie
skúsenosti zo zahraničia
medzinárodné projekty
medzinárodné aktivity
osobnostný rozvoj
osobnostný rast
cudzie jazyky
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Dĺžka projektu
krátkodobo, resp. max 3 konzultácie

Pomôž nám s ...

Prihlás sa ako dobrovoľník na medzinárodné dobrovoľnícke tábory v Nemecku, Španielsku, Švajčiarsku, Francúzsku, na Islande...

Na 1-3 týždňovom tábore dobrovoľníci z rôznych krajín opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí s postihnutím, seniorov, venujú sa rôznym environmentálnym aktivitám a spoznávajú miestnych ľudí.

Zatiaľ máme ...

Medzinárodné dobrovoľnícke  tábory https://www.inex.sk/sk/a/52/medzinarodne-dobrovolnicke-tabory-workcampy vznikli po prvej svetovej vojne, kedy spoločná práca mladých ľudí z rôznych krajín bola ukážkovým vyjadrením solidarity a odmietnutím nepriateľstva medzi dobrovoľníkmi z Nemecka a Francúzska – krajín, ktoré predtým proti sebe bojovali.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Prostredníctvom táborov máš príležitosť spoznať krajinu inak, nielen ako cestovateľ. Počas dobrovoľníckych aktivít spoznáš nových ľudí, krajiny, kultúry, miesta, staneš sa flexibilnejší, sebavedomejší, samostatnejší, tolerantnejší voči inakosti, zlepšíš sa v cudzích jazykoch a kritickom myslení.  A nemenej dôležité je spoznanie samého seba.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Medzinárodné dobrovoľnícke projekty sú dôkazom toho, že ak máme spoločné hodnoty, vieme spolupracovať, vieme sa navzájom podporovať a to je v tomto období viac ako dôležité. Tvorme spoločnosť založenú na hodnotách ľudskosti a solidarity spoločne.

Nájdeš ich na www.inex.sk

Prihlasovanie začína 13.3.2023

Preferencie

30 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
12. 5. 2022
9. 2. 2023

Podobné projekty