>
Dobrovoľnícky projekt Letná škola Teach 2024 vo Zvolene

Letná škola Teach 2024 vo Zvolene

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
záujmové krúžky
vzdelávanie pre deti
čas s ľuďmi
letná škola
Miesto
Banskobystrický kraj
Ideálny začiatok projektu
22. 7. 2024
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Poď spolu s nami vytvoriť pekné spomienky na leto pre žiakov letnej školy Teach. Maj vlastný krúžok ľubovoľného zamerania, vyskúšaj si prácu s deťmi a mládežou a vyskúšaj si dynamické prostredie plne zanietených ľudí.

Zatiaľ máme ...

Organizácia Teach (predtým Teach for Slovakia) aktuálne pripravuje už 10. ročník letnej školy. V minulosti bola realizovaná v Bratislave aj v Tatrách, tento rok sa bude realizovať vo Zvolene. O záujmové krúžky po vyučovaní je veľký záujem, máme skúsenosti s krúžkami rôzneho zamerania - športové, herné, výučba cudzích jazykov, umelecké, šikovné ruky, redakčný krúžok...

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Od dobrovoľníka očakávame samostatné vedenie záujmového krúžku počas letnej školy (od 22.7. do 2.8.2024 v čase od 12:00 do 14:00) ľubovoľného zamerania, priateľské vystupovanie, otvorenosť, chuť venovať sa deťom.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Človek, ktorý sa k nám pridá, získa skúsenosti z fungovania letnej školy, vyskúša si prácu so žiakmi z rôzneho prostredia a rôzneho veku, overí svoju schopnosť prípravy a flexibility, komunikatívnosti a prezentačných schopností, pocit naplnenia z venovaného času deťom, odporúčanie a referenciu pre ďalšie projekty.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Zlepšiť vzťah žiakov k základnej škole a k jej návšteve, spríjemniť letné prázdniny žiakom z rôzneho prostredia, podporiť vyšší cieľ organizácie Teach, ktorá prostredníctvom letnej školy pripravuje budúcich učiteľov do praxe.

Preferencie

3 hodín / denne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
27. 5. 2024