Dobrovoľnícky projekt Interné HR pre projekt Buddy systém pre Ukrajincov

Interné HR pre projekt Buddy systém pre Ukrajincov

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
hr
recruiting
ukrajina
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 3 mesiacov

Pomôž nám s ...

Stabilizácia teamu ľudí, ktorí koordinujú projekt Buddíci, rôzne role, data analyst, marketing, logistics..

V podstate ide o interné HR, projekt na cca mesiac, kde hlavnou úlohou bude kontaktovať dobrovoľníkov, ktorí sa prihlásia a rozhodnúť sa, či sú vhodní na to, aby zvládali časovo a kompetenčne a hlavne samostatne jednotlivé úlohy.

Vedieť pomôcť s rozhodovaním o tom, čo je možné pokryť dobrovoľnícky, čo treba hľadať za odplatu a pod.

V úzkom kontakte so zakladateľkou projektu Lýdiou Machovou, ktorá na projekte pracuje fulltime a dobrovoľnícky.

Časový odhad- 8-10 hodín týždenne, podľa tvojej kapacity.

Zatiaľ to vyzerá, že nie je problém s tým vzbudiť záujem a získať rad záujemcov, to s čím potrebujeme pomôcť je výber tých správnych.

Zatiaľ máme ...

O INICIATÍVE: 

Naším cieľom je integrácia ukrajinských utečencov na Slovensku do spoločnosti: prepájame konkrétne ukrajinské rodinky s tzv. Buddíkom (z angl. buddy = kamoš) – človekom, ktorý im individuálne pomôže vybaviť dokumenty, odpovedať na otázky, pomôže s hľadaním práce či zoberie rodinku s deťmi na malý výlet.

Iniciatíva je zastrešená novým občianskym združením Mialvi o.z. (názov “mi al vi” znamená v esperante “ja tebe”), ktoré založila zakladateľka iniciatívy Lýdia Machová. Od začiatku úzko spolupracujeme aj s iniciatívou Kto pomôže Ukrajine.  

Od oficiálneho spustenia projektu 2.5.2022 máme v databáze vyše 170 Buddíkov a 150 ukrajinských rodiniek z celého Slovenska, pričom zatiaľ sme robili projektu minimálny marketing. Prepojili sme zatiaľ vyše 100 párov, a potrebujeme posilniť naše rady, aby sme dokázali získavať do databázy tisíce Buddíkov aj Rodiniek, a prepojiť ich

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Projekt je na svete, je zmysluplný, funguje, máme to overené na desiatkach spokojných Buddíkov aj Rodiniek. Stačí ho už len rozviť, aby dokázal adresne pomôcť tisícom ľudí v núdzi. Ukrajinci sú u nás dosť stratení. Inštitúcie im vedia pomôcť so základnými potrebami, aj to len obmedzene. Ak budú mať na Slovensku jedného spojenca, kamoša, ktorý sa o nich osobne zaujíma, a vie im pomôcť nájsť si prácu či prihlásiť deti na záujmové krúžky, ich život tu môže byť úplne iný. Na Slovensku je prekvapivo veľa ľudí, ktorí chcú takto pomôcť konkrétnej rodinke. Poďme im to umožniť :-) 

Preferencie

1.5 hodín / denne
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 3 mesiacov