Dobrovoľnícky projekt Fundraiser pre neziskovku

Fundraiser pre neziskovku

Nezisková organizácia
fundraising
fundraising strategy
neziskový sektor
Neziskové organizácie
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 12 mesiacov

Pomôž nám s ...

Budovaním partnerstiev s rôznymi firmami/ sponzormi na to, aby sme vedeli efektívne aj naďalej dokázali organizovať pre mladých Slovákov vzdelávacie eventy a workshopy v offline ale aj online svete.

Zatiaľ máme ...

Príbeh Beluminary sa začal v roku 2014, kedy sme vznikli ako občianske združenie ešte pod názvom Consulting Club Bratislava. Našim cieľom je poskytovať študentom a mladým profesionálom platformu, vďaka ktorej získajú inšpiráciu, praktické zručnosti a zároveň si rozšíria svoj network. Vítame bez výnimky každého, kto má záujem. Viac info nájdeš tu: https://www.facebook.com/beluminarysk 

V Beluminary zároveň veríme, že Slovensko je perfektná krajina, plná angažovaných ľudí, ktorí chcú našu krajinu robiť lepšou.

Ako to robíme?

Raz za tri mesiace organizujeme event s troma inšpiratívnymi speakrami, vždy na vybranú tému s účasťou 50-100 ľudí. Súčasťou tohto eventu sú aj praktické a interaktívne workshopy, ktoré ľuďom pomáhajú zlepšiť zručnosti 21. storočia, ako napríklad public speaking, design thinking, negotiation, a mnohé ďalšie. Na našich eventoch vystupovali ľudia ako Adela Vinczeová, Šimon Šicko, Michal Truban, Patrick Hessel, Jakub Ptačin a ďalší.

Počas doby koronovej sme naše eventy museli presunúť do online sveta, ak to však situácia dovoľuje, eventy sú fyzické.

Sme tím, ktorý sa Beluminary venuje popri práci a škole, v našom voľnom čase. Robíme to s nadšením a odhodlaním lebo vidíme, že dnešná generácia mladých profesionálov chce na sebe pracovať a posúvať sa vpred. #reallifeeducation.

Sme v rastovej fáze a plánujeme narásť o troch alebo štyroch nových členov. Ak sa ti páči čo robíme a chceš získať skúsenosti, kontakty, a zážitky, poď s nami do toho.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Ako nezisková organizácia sa do veľkej miery spoliehame na dary od našich sponzorov. Dokážeme na to pre naše eventy a worskshopy zabezpečiť miestnosť, catering, platené marketingové kampane a iné výdavky spojené s organizáciou eventov. S tebou, našim budúcim fundraiserom hľadáme nového/ú právoplatného/u člena/ku tímu, ktorý/á nám pomôže nie len vytvoriť zoznam potenciálnych partnerov, ale ich zároveň osloviť, predať im myšlienku Beluminary a tým ich motivovať k sponzoringu. Partnerstvá treba pravidelne udržiavať a mať všetko dobre zdokumentované, aby sa nám nič nestratilo.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Keď sa k nám pridáš ako fundraiser, naučíš sa aké je to profesionálne jednať s firmami a organizáciami. Táto práca má do určitej miery aj sales element, nakoľko musíš vedieť zaujímavo a trefne predať ideu toho, čo robíme druhej strane a motivovať ich tým, aby sa stali našim sponzorom. Zlepšíš si tak komunikačné schopnosti a mentálnu odolnosť, nakoľko cez pár nie sa nakoniec dostaneš k vytúženému áno. Netreba sa tým nechať odradiť, je to súčasť práce :)

Nebudeš v tom na začiatok sám/a. Do všetkého ťa zasvätia naši členovia Filip a Maroš, ktorí sa aktuálne fundraisingu venujú.

Zároveň zvnútra zistíš, ako funguje Beluminary, ako prebieha organizácia eventov a workshopov a čo je najlepšie, účasť na našich eventoch budeš mať ako člen/ka tímu zadarmo. Budeš tak teda mať možnosť spoznať množstvo šikovných ľudí z rôznych oblastí, už či speakrov, alebo účastníkov a nechať sa inšpirovať.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vďaka tvoje práci nám bude umožnené aj naďalej dávať slovenskej komunite niečo naspäť, a to naše vzdelávacie eventy a workshopy. Finančné dary od našich sponzorov sú pre nás dôležité, nakoľko nám umožňujú zabezpečiť logistiku okolo kvetov. Našich sponzorov si vážime a preto nám záleží, aby partnerstvá boli stabilné a trvácne.

Preferencie

10 hodín / mesačne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 12 mesiacov