Dobrovoľnícky projekt Doučovanie v klube

Doučovanie v klube

Nezisková organizácia
vzdelávanie pre deti
sociálno-právna ochrana detí
education
psychológia
sociálna práca
učenie
detí a mladí
klub pre deti a mladých
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Min. dĺžka projektu
do 6 mesiacov

Pomôž nám s ...

Pripoj sa k nám a pomôž deťom s učením. 2krát v týždni môžeš u nás v klube pomôcť deťom s domácimi úlohami a učením.

Zatiaľ máme ...

Ulita o.z. je nízkoprahové centrum, ktoré vykonáva svoje aktivity na Kopčanoch v Petržalke. Našou prioritou je práca s deťmi a mladými ľuďmi v komunite. Jednou z aktivít je práve pomoc s prípravou na vyučovanie, u nás pod názvom "Doučko". Realizujeme ho 2krát v týždni (pondelok, štvrtok) v čase od 16:30 - 19:00.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Rozšírením tímu dobrovoľníkov/čok chceme zabezpečiť stabilné doučovanie pre čo najviac detí, pričom každé by mohlo dostať individuálny prístup, svoj čas a zohľadnenie tempa práce, čo sa im mnohokrát v škole, či doma nedeje.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Začlenením sa do nášho tímu získaš mnohé zručnosti pre život. Možno sa to nezdá, ale práca s deťmi a mladými ľuďmi prináša mnohé nové zážitky, ktoré otvárajú iné spôsoby uvažovania. Našou prioritou nie je "iba" učenie a splnenie školských povinností, snažíme sa budovať vzťahy, vytvárať bezpečné a prijímajúce prostredie, v ktorom sa budú deti cítiť rešpektované také, aké sú. Okrem účasti na doučovaní, sa staneš súčasťou tímu Ulita, čo znamená účasť na odborne vedenej supervízii, vzdelávaniach, teambuildingových aktivitách, či komunitných akciách.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Aj vďaka tvojej pomoci budeme môcť poskytovať kvalitnejšie služby, realizovať individuálne doučovanie pre deti na Kopčanoch. Nemusia mať všetci "jednotky", ale každý by mal na základne vlastných vedomostí a schopností zažiť pocit úspechu.

Preferencie

3 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 6 mesiacov
  • do 9 mesiacov
  • do 12 mesiacov