>
Dobrovoľnícky projekt Doučovanie v klube

Doučovanie v klube

Nezisková organizácia
vzdelávanie pre deti
sociálno-právna ochrana detí
education
psychológia
sociálna práca
učenie
deti a mladí
klub pre deti a mladých
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Pripoj sa k nám a pomôž deťom s prípravou do školy. Buď súčasťou doučovania, ktoré prebieha 2krát v týždni vo forme individuálneho robenia školských úloh a taktiež hrania rôznych vzdelávacich hier.

Zatiaľ máme ...

Ulita o.z. je nízkoprahové centrum, ktoré vykonáva svoje aktivity na Kopčanoch v Petržalke. Našou prioritou je práca s deťmi a mladými ľuďmi v komunite. Jednou z aktivít je práve pomoc s prípravou na vyučovanie, u nás pod názvom "Doučko". Realizujeme ho 2krát v týždni (pondelok, štvrtok) v čase od 16:00 - 18:30 hlavne pre deti prvého a druhého stupňa ZŠ.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Rozšírením tímu dobrovoľníkov/čok chceme zabezpečiť stabilné doučovanie pre čo najviac detí, pričom každé by mohlo dostať individuálny prístup, svoj čas a zohľadnenie tempa práce, čo sa im mnohokrát v škole, či doma nedeje.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Začlenením sa do nášho tímu získaš mnohé zručnosti pre život. Možno sa to nezdá, ale práca s deťmi a mladými ľuďmi prináša mnohé nové zážitky, ktoré otvárajú iné spôsoby uvažovania. Našou prioritou nie je "iba" učenie a splnenie školských povinností, snažíme sa budovať vzťahy, vytvárať bezpečné a prijímajúce prostredie, v ktorom sa budú deti cítiť rešpektované také, aké sú. Prídeš do kontaktu s deťmi z prostredia, v ktorom nechýba otvorenosť, autentickosť a zábava. Naučíš sa zručnosť efektívnej kooperacie a komunikácie s deťmi. Okrem účasti na doučovaní, sa staneš súčasťou tímu Ulita, čo znamená účasť na odborne vedenej supervízii, vzdelávaniach, teambuildingových aktivitách, či komunitných akciách.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Aj vďaka tvojej pomoci budeme môcť poskytovať kvalitnejšie služby, realizovať individuálne doučovanie pre deti na Kopčanoch. Nemusia mať všetci "jednotky", ale každý by mal na základne vlastných vedomostí a schopností zažiť pocit úspechu.

Preferencie

3 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
8. 3. 2024
22. 4. 2024

Podobné projekty