>
Dobrovoľnícky projekt Dobrovoľník na swape - swapnito

Dobrovoľník na swape - swapnito

Nezisková organizácia
slow fashion
eventy
udržateľnosť
piešťany
sustainable fashion
udržateľnosť
trvalá udržateľnosť
swap
životné prostredie
udržateľný rozvoj
upcyklácia
časová flexibilita
Miesto
Trnavský kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
krátkodobo, resp. max 3 konzultácie

Pomôž nám s ...

Hľadáme dobrovoľníkov/-čky na swap oblečenia v Piešťanoch, ktorým je táto téma blízka. Ak sa zaujímaš o pomalú módu, vnímaš svoj dopad, black friday je ti cudzí alebo sa chceš začať zaujímať  - STE VÍTANÍ. Okrem zistenia ako swap funguje, si pokojne vezmeš kúsky, ktoré potrebuješ, občerstviš sa na nejednej šmakocinke a spoznáš ďalších milých dobrovoľníkov či pokecáš s ľuďmi, ktorí sa o nižší konzum zaujímajú viac. V čom budeme potrebovať pomôcť?

  • Vítanie swapérov

  • Predávanie vstupného

  • Triedenie oblečenia a jeho dávanie na miesto

  • Pomoc s uprataním swapu

O tom, čo chceš na swape robiť sa dohodneme podľa tvojich preferencií.

Zatiaľ máme ...

Už 3 roky pravidelne organizujeme swapy počas leta. Začínali sme v Trnave, presunuli sme sa do Piešťan. Počas leta 2022 sme sa taktiež dostali do inkubátoru Social Impact Awards Slovensko, ktorý nám pomohol sa usadiť a rozrásť.

Naše swapy sú jedinečné niekoľkými vecami. Prvou je kvalita vecí a usporiadanosť priestoru. Na našich swapoch si potrpíme na čistotu, štruktúrovanosť a upratanosť priestoru. Druhou vecou je upcycling. Na naše udalosti pozývame "upcyclistov", čo sú ľudia, ktorí opravujú alebo upravujú už použité oblečenie. Pre viac info o upcyclistoch pozri naše sociálne siete. Treťou vecou je budovanie komunity okolo swapov -> prepájame dobrovoľníkov, upcyclistov, swapérov a firmy medzi sebou, rozširujúc kontakty a príležitosti pre každého.

V tíme sme momentálne 3 organizátori, a približne 20 dobrovoľníkov, ktorí chodia pomáhať priamo na udalosti. Pridaj sa ku nám!

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Našou víziou je organizovanie swapov po celom Slovensku, pričom v Piešťanoch testujeme koncepty, ktoré by mohli fungovať aj v ostatných regiónoch.

Naším cieľom je v roku 2023 uskutočniť "swapstival", ktorý by združoval aktivity ako je swapovanie, upcycling, diskusie, hudbu a networking na jednom mieste.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Dobrovoľníčením sa môžeš tešiť najmä spoznanie eventového manažmentu zblízka. Veľmi radi delegujeme zodpovednosť, a teda pokiaľ vytvoríš iniciatívnu, ochotne ti predáme aj náročnejšie úlohy.

Učenie patrí aj medzi naše ciele, a teda bude to úplný win-win, ak dokážeme sprostredkovať príležitosť, z ktorej si odnesieš čo najviac! 😇

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vďaka tvojej pomoci sa budeme môcť rýchlejšie rozrastať, a tým šíriť rýchlejšiu osvetu o udržateľnosti konzumu spotrebných tovarov, ako je napríklad aj oblečenie.

Preferencie

6 hodín / denne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
10. 6. 2023
18. 1. 2024

Podobné projekty