>
Dobrovoľnícky projekt DOBROVOĽNÍCKY PROJEKT PRE ŠTUDENTOV BA UNIVERZÍT - KEEP CALM AND SUSTAINABLE

DOBROVOĽNÍCKY PROJEKT PRE ŠTUDENTOV BA UNIVERZÍT - KEEP CALM AND SUSTAINABLE

Nezisková organizácia
skupinové dobrovoľníctvo
študenti
udržateľnosť
projekt
mesto
zlepsi
šanca
zurich
greenfoundation
sucitnylider
slobodné vzdelávanie
komunita
marketing
formovania organizácie
vision
business
growth
leadership
improvement
sustainability
action
inspiration
authenticity
cooperation
synergy
impact
vysokoškolské vzdelávanie
environmentalneprostredie
životné prostredie
zmena klímy
keepcalm
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
november 2022
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Pomôž nám vypracovať projekt s názvom: Keep calm and sustainable, ktorý sa zameriava na udržateľnosť. Tvojou úlohou bude pretvoriť nápad do projektu, ktorý buď pomôže Zurich Insurance byť viac udržatelnejšou spoločnosťou alebo prísť s návrhom, ktorý by zlepšil Bratislavu a spravil z nej udržatelnejšie mesto.

Nadácia Green Foundation, ktorá sa zameriava na podporu slovenského environmentálneho prostredia a spoločnosť Zurich Insurance v Bratislave vyhlasujú výzvu študentom bratislavských univerzít. Študenti by mali prísť s návrhmi projektov, ktoré by prinášali inovatívne a udržateľné riešenia pre svoje okolie.

V akých oblastiach môžeš svoje inovatívne nápady realizovať? 

CSR (Corporate Social Responsibility) 

- moderným firmám nezáleží iba na svojom ekonomickom raste, ale stávajú sa i spoločensky zodpovednými – navrhni aktivity, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu života zamestnancov, ich rodín či lokálnej komunity a mesta

Green Team 

- udržateľnosť na pracovisku sa stáva prirodzenou súčasťou firemného prostredia – vyskúšaj si prácu vo firemnom Green Teame a prines do Zurichu nové zelené riešenia 

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Hlavným cieľom projektu je podnecovať záujem mladých ľudí k riešeniu problémov zo skutočného sveta a viesť ich k tzv. súcitnému líderstvu, aby mohli svojim konaním prinášať zlepšenia do svojho okolia.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Študenti, ktorí sa rozhodnú zapojiť do projektu, sa budú môcť zúčastniť na workshopoch s pridanou hodnotou pod vedením odborníkov. Najaktívnejším kandidátom bude ponúknutá stáž v spoločnosti Zurich v Bratislave zahŕňajúcu náhľad do fungovania firmy a po absolvovaní projektu obdržia certifikáty. Projekty študentov budú podporené grantom až do výšky 600 EUR.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Základnou výzvou je pretaviť nápady mladých ľudí do realizácie v rámci Bratislavy. Počas celého priebehu budú mať študenti mentorov z pedagogického a korporátneho prostredia. Tvoj nápad tak bude môcť prispieť k zlepšeniu okolia v Bratislave alebo k podpore udržateľnejšieho podnikania v spoločnosti Zurich Insurance v Bratislave.

Preferencie

-1.5 hodín / denne
  • vysokoškoláka
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
12. 10. 2022
8. 11. 2022

Podobné projekty