>
Dobrovoľnícky projekt CHVÍĽA NA IHRISKU, VEĽA PRE ŽIVOT - pravidelná dobrovoľnícka služba pre ukrajinské deti a mladých

CHVÍĽA NA IHRISKU, VEĽA PRE ŽIVOT - pravidelná dobrovoľnícka služba pre ukrajinské deti a mladých

Nezisková organizácia
dobrovoľníctvo
ukrajina
deti
talentovaná mládež
záujmové krúžky
voľný čas
neformálne vzdelávanie
vzdelanie
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Ak máš chuť pravidelne sa venovať deťom z Ukrajiny, žijúcim už vyše roka vo veľkokapacitnom ubytovacom centre v Gabčíkove, neváhaj a nahlás sa ako dobrovoľník a pridaj sa do tímu.


Zatiaľ máme ...

Domka- Združenie saleziánskej mládeže sa už vyše roka venuje deťom a mladým, ktorí utiekli pred vojnou z Ukrajiny a hľadajú útočisko práve na Slovensku v štátnom veľkokapacitnom zariadení. Počas školského roka sme sa aktívne venovali krúžkom a voľnočasovým aktivitám pre cca 300 detí a už druhé leto sme pre ne organizovali letné tábory v okolí Bratislavy. V súčastnosti máme tím cca 40 doborvoľníkov, ktorí sa pravidelne zapájajú a veľmi radi privítane nových :)


Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Čo môžeš očakávať?

Počas obdobia s priaznivým počasím (zvyčajne mesiace SEP, OKT, APR, MAJ, JUN) robíme pre deti program v exteriéri, na trávnatých plochách pri ubytovni, kde sa s deťmi hráme rôzne hry, tancujeme, prípadne ponúkame aj kreatívne aktivitky. Deťom venujeme najmä našu plnú pozornosť, snažíme sa vytvoriť kamarátsku atmosféru, rozprávame sa s nimi a tým im vytvárame bezpečné prostredie na zábavu a rozvoj.

Počas jesenného a zimného obdobia, v čase skoršieho stmievania a nepriaznivého počasia sa presúvame do interiéru, kde deťom ponúkame tématické krúžky, ktoré tvoríme najmä vďaka talentom našich dobrovoľníkov. Ak teda uvedieš, že máš nadanie na hudobné nástroje, že športuješ a ovládaš gymnastiku, že si zanietený šachista alebo tanečník, vyskladáme pre deti rôznorodú ponuku aktivít, vďaka ktorým sa môžu rozvíjať.

V tomto roku sme deťom ponúkali raz mesačne aj jednodňové výlety, zvyčajne so športovým zameraním, ktoré sa tešili veľkej obľube. Tento rok by sme rovnako chceli deťom ponúkať víkendové výlety s pridanou hodnotou, kde by sa okrem športu naučili nové zručnosti, získali zaujímavé informácie alebo nadobudli skúsenosti prospešné pre ich ďalšie rozhodovanie o štúdiu a budúcnosti.

Kedy? Kde? Ako?

Na pravidelné výjazdy chodievame dvakrát do týždňa a to v utorky a štvrtky.

Stretávame sa v saleziánskom stredisku Miletičova (adresa Miletičova 552/7, 821 08 Bratislava, zastávka MHD- Saleziáni), kde naložíme potrebné pomôcky do auta a o 16:00 vyrážame smer Gabčíkovo.

Cesta do a z Gabčíkova trvá cca hodinu, čiže 2 hodiny trávime presunom a 2 hodiny trávime na mieste v službe deťom a mladým. Predpokladaný návrat je cca 20:00. Zabezpečujeme pre dobrovoľníkov dopravu do/z Gabčíkova, aj občerstvenie a pitný režim.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

BENEFITY DOBROVOĽNÍCKEJ SLUŽBY

  • osobný rast prostredníctvom školení a vzdelávania na Slovensku aj zahraničí,

  • skúsenosti a profit pre profesíjny život,

  • možnosť podpory psychológa,

  • sprevádzané dobrovoľníctvo vo forme možnosti práce s mentorom alebo koučom,

  • rozvíjanie soft skills, citlivosť na témy, ktoré hýbu svetom,

  • nové priateľstvá, teambuildingy, darčekové predmety

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vďaka tvojej pomoci a nasadeniu budeme môcť naďalej poskytovať pre ukrajinské deti a mladých voľnočasový program a záujmové krúžky, ktorý by si za iných podmienok nevedeli dovoliť. Určite privítame tvoje talenty a zručnosti, ktoré budú jednoznačne prínosom aj pre náš tím a celú organizáciu.

Keď máš chuť pomáhať, spolupracovať a si kreatívna duša, ktorá má rada prácu s deťmi, pridaj sa k nám.

Preferencie

4 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
2. 10. 2023

Podobné projekty