>
Dobrovoľnícky projekt Camp Courage 2022

Camp Courage 2022

Nezisková organizácia
Občianska angažovanosť
kritické myslenie
práca s mládežou
vzdelávanie
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
20. 5. 2022
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
krátkodobo, resp. max 3 konzultácie

Pomôž nám s ...

Ahoj! Hľadáme dobrovoľníka do nášho projektu Camp Courage 2022, ktorý nám počas projektu (20-22.5) pomôže dohliadať na cca 40 študentov, pre ktorých organizujeme predĺžený víkend plný zaujímavých workshopov a prednášok so speakrami z vládnych inštitúcií, popredných univerzít, ale aj zástupcami neziskového sektora a médií.

Samozrejme, ak by si chcel pomôcť aj pred tým, alebo potom, projekt trvá až do konca Júna, tak určite pre Teba niečo nájdeme!

Zatiaľ máme ...

Momentálne pracujeme intenzívne na tom, aby bol projekt pripravený včas! Oslovujeme speakrov, finalizujeme agendu, zabezpečili sme návštevu Prezidentského paláca a Národnej rady SR.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Cieľom programu je motivovať 40 slovenských študentov k tomu, aby sa stali aktívnymi občanmi, zlepšili si úroveň angličtiny, naučili sa viac o demokratických hodnotách a získali zručnosti potrebné na angažovanie sa v občianskom aktivizme a spoločnosti.

Camp Courage je 6-dňový camp rozdelený do dvoch 3-dňových táborov pre študentov z rôznych oblastí, ktorí sa aktívne zapoja do spoznávania kriticky dôležitej úlohy, ktorú ma občiansky angažovaná mládež zastávať v spoločnosti. Všetky aktivity sú zamerané na to, aby si študenti zlepšili svoje vodcovské schopnosti a ďalšie zručnosti 21.storočia. Vďaka programu budú mať možnosť zapracovať na svojom kritickom myslení, prezentačných schopnostiach, tímovom duchu a stanovaní cieľov. Vyučovacie metódy zahŕňajú interaktívne workshopy a simulácie, partnerské diskusie, pozorovanie a diskusie s predstaviteľmi vládnych inštitúcií vrátane samotných návštev na príslušných inštitúciach.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Ako dobrovoľník budeš mať príležitosť zúčastniť sa všetkych namakaných prednášok, aktivít a exkurzií a čerešničkou na torte ti bude spolupráca s najlepším tímom - Janou a Martinom)!

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vďaka Tvojej pomoci sa nám podarí úspešne zorganizovať Camp, ktorý pomôže mladým študentom lepšie pochopiť, aku kritickú úlohu hrá občianska angažovanosť v našej spoločnosti a zároveň získajú super poznatky z rôznych oblastí.

Preferencie

9 hodín / denne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
29. 4. 2022

Podobné projekty