Dobrovoľnícky projekt Tvorca edukačných videí

Tvorca edukačných videí

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
tvorba contentu
tvorba obsahu
tvorba videí
vzdeávanie
vysokoškolské vzdelanie
základné a stredoškolské vzdelávanie
it
slovenský jazyk
matematika
anglický jazyk
nemecký jazyk
občianska náuka
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 3 mesiacov

Pomôž nám s ...

Pomôž vzdelávaniu na Slovensku a vytváraj krátke náučné videá pre stredoškolákov na školský predmet tvojho záujmu. Tvoje videá budú uverejňované na stránke Studyteria.eu kde máme už teraz použivateľov čakajúcich na nový obsah.

Zatiaľ máme ...

Na našej stránke (studyteria.eu) máme videá od rôznych slovenských tvorcov. Témy, ktoré už máme pokryté sú už dostupné na stránke a používané slovenskými študentami. Väčšinu z videí, ktoré máme na stránke sme nevytvorili my ako Studyteria, ale skontaktovali sme sa s rôznymi tvorcami, ktorí už takéto videá natočili a mnohí z nich nám svoje ideá poskytli. Stále sú však predmety, na ktoré sme nevedeli nájsť náučné videá a aj v predmetoch, ktoré máme pokryté sú ešte medzery.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Čo budem robiť?

Tvojou úlohou bude natáčať videá (najlepšie 5-15 min ale ak ti to vyhovuje, kľúdne to môže byť viac), ktoré sa venujú konkrétnej téme z konkrétneho predmetu. Väčšina ľudí si vyberie jeden predmet, ktorému sa venuje a z neho si vyberá jednotlivé témy ale môžeme sa dohodnúť aj inak. Potom čo natočíš video, pošleš nám ho, a my ho pošleme na zostrihanie a uverejníme na stránke.

Ako to mám robiť?

Ak si nevieš predstaviť ako by mali videá vyzerať, môžeš sa inšpirovať na Studyteria.eu ale ak nájdeš iný spôsob akým chceš tvoriť, sme otvorení všetkým nápadom.

Ako často budem natáčať videá?

Predpokladaný čas, ktorý sme uviedli na túto pozíciu (viď. nižšie) platí pri natočení jedného videa každé dva týždne no môžeme sa dohodnúť aj inak.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Sme prvý projekt nášho druhu na Slovenku a náš nápad sme boli schopní za mesiac dostať z papiera do reality. Studyteria však nepomáha rásť len jej použivateľom ale aj členom tímu Studyteria, tu sú výhody dobrovoľníctva u nás:

 1. Môžeš sa venovať tomu čo ťa zaujíma - zaujíma ťa napríklad občianska náuka? Teraz máš šancu preskúmať témy, ktoré ťa vrámci nej najviac bavia a vysvetliť ich druhým. Určite sa pri tom tiež veľa naučíš.

 2. Príležitosť na sebarealizáciu - stále príjmame nové nápady a metódy ako by mohli videá vyzerať, akýkoľvek netradičný je tvoj nápad

 3. Členstvo v zmysluplnom projekte - pre nás osobne je veľmi napĺňajúce pracovať na tomto projekte keďže veríme v jeho ciele a misiu. Ak tiež veríš v zlepšovanie slovenského vzdelania, tento projekt je pre teba.

 4. Zlepšovanie vo vysvetľovaní učiva a prezentácie - táto pozícia ti tiež môže zlepšiť schopnosť sa vyjadrovať a byť perd kamerou. Ak sa chystáš byť alebo si učiteľom, toto je ideálna pozícia

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Našim cieľom je urobiť zo Studyterie miesto, kde môžu Slovenskí stredoškoláci prísť zakaždým keď sa potrebujú niečo naučiť alebo si potrebujú zopakovať staré učivo pomocou videí a iných pomôcok. Stále však existujú témy a predmety, pre ktoré na stránke nemáme videá. Aby Studyteria mohla byť miestom, kde majú žiaci istotu, že nájdu čo potrebujú, potrebujeme každú pomoc, ktorú vieme nájsť.

Preferencie

1 hodín / týždenne
 • stredoškoláka
 • vysokoškoláka
 • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
 • profesionála
 • do 3 mesiacov
 • do 6 mesiacov
 • do 9 mesiacov
 • do 12 mesiacov