Asistencia s detským letným táborom

Asistencia s detským letným táborom

Bratislavský kraj
Nezisková organizácia
cudzinci
komunita
program pre deti
1. júl 2021
ideálny začiatok projektu
osobné stretnutia
spôsob spolupráce

Preferencie

10 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála
  • profesionála

O organizácii

Mareena
Nezisková organizácia
Lazaretská 32
81109 Bratislava
Slovensko
Webové stránky
Profil organizácie

Pomôž nám s ...

Asistencia pri príprave a realizácii detského letného tábora pre deti cudzincov, utečencov a Slovákov v oblasti:

  • prípravy a realizácie denného programu;

  • organizačnej logistiky tábora (evidencia prihlášok, komunikácia s rodičmi a s táborovými účinkujúcimi, objednávanie exkurzií);

  • aktívneho dohľadu nad deťmi, priamej interakcii s deťmi (hry, komunikácia);

  • príprave materiálov a potrieb pre deti (príprava pomôcok, zabezpečenie pitného režimu, výdaj stravy, upratovanie priestorov po aktivitách…)

  • iné ad hoc pomocné činnosti.

Začiatok spolupráce je od 1. júla až do 6. augusta.

Zatiaľ máme ...

Už štvrtý rok organizujeme detský letný tábor, ktorým vytvárame priestor na stretávanie a spoznávanie detí cudzincov a miestnych, plnohodnotné zážitky a nové priateľstvá. Deťom predstavujeme diverzitu a pomáhame im vidieť hodnotu v tom, čo máme spoločné, aj v tom, čím sa líšime.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Prvý augustový týždeň sa u nás stretnú deti cudzincov a deti miestnych. Počas letného tábora ich spolu prevedieme rôznymi profesiami - stretnú sa s hudobníkmi, umelcami, športovcami a ďalšími. Chceme pre nich vytvoriť jedinečnú príležitosť nielen dozvedieť sa viac, ale aj zažiť, ochytať si, vyskúšať a veľa sa pýtať. Pridaj sa k nám a dopomôž deťom spoznať rôznorodosť, ale tiež rozmýšľať nad tým, akému povolaniu by sa chceli venovať.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Ak sa k nám pridáš, získaš priestor pre tvoje nápady a podporu pri ich realizácii, kontakt s medzikultúrnym prostredím, príležitosti k lepšej orientácii v témach migrácie a integrácie, komunitou Mareeny a s neziskovým prostredím, posilnenie tvojich praktických zručností a priestor na rozvoj, podporu priateľského tímu a podnety inšpiratívneho pracovného prostredia.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Víziou Mareeny je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť. Našimi aktivitami sa snažíme k tejto vízii prispieť a prácu s deťmi považujeme za kľúčovú.

Životopis a krátky motivačný list (približne 300 slov) s odpoveďou na otázku „Prečo by si chcel/a asistovať v Mareene?“posielaj na petra.misakova@mareena.sk

Uchádzačom, ktorí spĺňajú naše kritériá, absolvujú osobné stretnutie.