Dominika Hvorková

Vedúca literárnej redakcie @ Časopis HMOTA
Univerzita Komenského, Bratislava, Európske štúdiá
Senec/Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

umenie a kultúra, politika a ľudské práva.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

wordpress
marketing, content, writing, žurnalistika
komunikácia
sociálne vedy
komunitný rozvoj

Viac o mne

Ahojte!

Volám sa Dominika a rada o sebe hovorím, že som zvedavá. Vidím sa v kreatíve, neziskovke aj vo verejnom sektore. Zaujíma ma množstvo tém, ktoré sú navzájom výrazne odlišné. Nech už skončím kdekoľvek, vášnivú interdisciplinaritu si so sebou budem nosiť všade a kdekoľvek.

Kľúčové slová o mne

umenie a kultúra
politika
veda
ľudské práva
mediálna komunikácia

Pracovné skúsenosti

Vedúca literárnej redakcie @ Časopis HMOTA
celé Slovensko
Od januára 2019 som súčasťou časopisu HMOTA, ktorý zdržuje šikovných študentov stredných a vysokých škôl z celého Slovenska. V decembri 2019 som sa stala zakladajúcou členkou občianskeho združenia. Od septembra 2020 som vedúcou literárnej redakcie a vediem približne 15 členný tím ľudí. Vďaka HMOTE rozvíjam seba, celú našu komunitu, aj kultúru na Slovensku. Prácu robím(e) na báze dobrovoľníctva, občiansky sa angažujem.
2019 - súčasnosť
Junior writerka @ Folk a Milk
online
Svoje literárne a pisateľské zručnosti si okrem HMOTY rozvíjam ako junior writerka v online magazíne Sóda, ktorý pre firmu O2 manažujú komunikačné štúdiá Folk a Milk.
2021 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Európske štúdiá
Univerzita Komenského, Bratislava
Európske štúdiá ako sociálna veda ma približujú k témam solidarity a ľudským právam v kontexte politík a systémového levelu. Učím sa analyzovať dáta, konštruktívne a kriticky myslieť.
2020 – súčasnosť
Stredoškolské
Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií
Bratislava
Moje štúdium masmédií bolo zamerané na printovú a online žurnalistiku. V rámci školy som absolvovala trojtýždňovú stáž v časopise .týždeň, v rámci ktorej som publikovala 5 článkov na ich webstránke. Témami textov boli najmä slovenská a európska politika, Eurovoľby 2019.
2016 – 2020

Doplnkové aktivity a úspechy

Naozaj nás poznáš?
Počas zimného semestra 2021/2022 sme so spolužiakmi a spolužiačkami vytvorili študentskú iniciatívu, ktorej cieľom bolo adresovať nedostatočnú informovanosť o rómskej menšine na Slovensku. Vytvorili sme online kartovú hru, kde si hráči môžu otestovať svoje znalosti. Z hry sme zároveň tvorili reporty a skúmali zbierané dáta, čo bolo práve mojou úlohou v rámci výskumného tímu. https://naozajnaspoznas.sk/
2021
dobrovoľníctvo Mareena
Ako komunitná dobrovoľníčka v organizácii Mareena som pomáhala rozvíjať komunitu, zúčastňovala sa organizovaných podujatí a zároveň pomáhala pri ich organizácii a plynulom chode.
2020

Preferencie

25 hodín / mesačne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • do 3 mesiacov
  • do 6 mesiacov
  • do 9 mesiacov
  • do 12 mesiacov
  • osobné stretnutia
  • na ďiaľku (online)
Ako rýchlo reagujem

do týždňa