>

Terina Slezák Barčáková

Terina Slezák Barčáková
Vysoká škola múzických umení, Bratislava, Divadelný manažment, 2020
Trenčín, Trenčiansky kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Moje meno je Terina, pochádzam z Trenčína a aktuálne si dávam pracovnú pauzu. Pred nedávnom som odišla z perfektnej práce s cieľom vybudovať si vlastný biznis, sústrediť sa na seba samú a pracovne, aj osobnostne sa posunúť. Pôsobila som ako manažérka medzinárodných vzťahov pre Európske hlavne mesto kultúry Trenčín 2026, kde som položila základy pre medzinárodnú spoluprácu a partnerstvá. Predtým som pracovala v reklamných agentúrach a zameriavala sa hlavne na marketing s fokusom na online kreatívu od copywritingu, ideamaking až po správu social media. Mám však skúsenosti aj s manažovaním projektov ako account manažérka alebo produkciou komerčných podujatí ako event manažérka. Vo voľnom čase sa venujem kultúre či už  ako divák alebo organizátor. Založila som festival Priestor, pôsobila v Hlave 5 (umenie vo verejnom priestore), organizovala výstavy Ján H.Blicha alebo stážovala v Slovak Fashion Councile.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

marketing
projektový manažment

Viac o mne

Milujem výzvy. Tou bola aj moja posledná práca. Od začiatku (r.2020) som bola v kandidátskom tíme Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry. Začínala som ako marketingový človek, časom som sa posunula do role manažérky medzinárodných vzťahov. V decembri 2021 sme vyhrali titul spomedzi 8 kandidátov a ja som mohla naplno pokračovať v budovaní medzinárodných partnerstiev. Aj keď to môže znieť ako prvotriedne klišé, počas mojej práce som sa stala ozajstnou Európankou. Takmer z nuly som vybudovala medzinárodnú sieť, na ktorej bude v nasledujúcich rokoch Trenčín stavať. Po troch rokoch som nedávno projekt opustila lebo som cítila, že potrebujem zmenu. Bola to šialená jazda, ťažká, no užitočná škola a mimoriadne sa teším zo vzťahov a skúseností, ktoré si odnášam. Kultúru táto krajina potrebuje viac ako soľ a som si istá, že aktuálne je projekt v tých najlepších rukách.

A prečo som vlastne na Growni?  Troška som uplynulé roky zabudla na seba samú a s odstupom času mám pocit, že som bola až príliš ponorená do iných projektov. Teraz mám cielené pracovné vákuum, počas ktorého sa chcem venovať rozvoju mojich podnikateľských nápadov a zručností. Dávam si na to pol roka a následne sa rozhodnem, či pôjdem do ďalšieho ,,cudzieho‘‘ alebo vlastného projektu. Popritom cestujem a spoznávam veľa nového.

Od detstva ma rodičia viedli k jazykom za čo som im nesmierne vďačná. Plynule sa dohovorím po anglicky, francúzsky a španielsky. Nie je nič lepšie ako sa môcť s locals porozprávať v ich jazyku. Rozumiem aj portugalčine a nemčine, no aktívnym hovoriacim by som sa určite nenazvala.

Milujem cestovanie. Videla som už kus Európy a zatiaľ malý kus sveta. Na svadobnej ceste sme prešli 200 kilometrov okolo Annapurny (Himaláje, Nepál), takže all inclusive fakultatívne výlety ma veru nelákajú. Veľmi rada cesty plánujem, od logistiky až po zjednávanie ceny na trhu.

Potrebujem sa neustále niečo nové učiť. Aktuálne pracujem na mojich žonglérskych zručnostiach a učím sa všetky hlavné mestá sveta. Myslím si, že najhoršie čo človek môže spraviť je zmieriť sa so všednosťou, zaseknúť sa na mieste a prestať byť zvedavý.

Kľúčové slová o mne

sustainable business
sebarozvoj
networking
idea making
marketing
management
strategické myslenie
všeobecný prehľad
women empowerment
európa
reklama
strategické plánovanie

Pracovné skúsenosti

2023 - súčasnosť
Manažér medzinárodných vzťahov @ Trenčín 2026
2020 - 2023
Event manager @ Bubble production house
2019 - 2020

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr.art., Divadelný manažment
Vysoká škola múzických umení, Bratislava
2018 – 2020

Preferencie

1.5 hodín / týždenne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • na diaľku (online)
Ako rýchlo reagujem

do 24 hodín


Ďalší dobrovoľníci