>

Paulína Vicenová

Paulína Vicenová
Partizánske, Trenčiansky kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Oxford mi ponúkol miesto v bakalárskom programe biomedicíny. Teraz hľadám poradenstvo v oblasti financovania môjho štúdia. Ocením pomoc s crowdfundingom a hľadaním štipendií, pôžičiek, sponzorov, či grantov.


Viac o mne

Štúdium biomedicíny na Oxforde je mojím veľkým snom. Rada by som totiž v budúcnosti pracovala na vývoji nových liekov a terapií, a pomohla tak ľuďom z rôznych kútov sveta v boji proti zákerným chorobám. Špeciálne sa zaujímam o výskum v oblasti epigenetickej terapie . Ide o nový druh liečby, ktorý mé potenciál pomocť pacientom trpiacim ochoreniami, ako sú napríklad rakovina, či cukrovka.

Oxford ponúka v oblasti biomedicíny asi celosvetovo najlepšie vzdelanie, a teda bolo veľmi náročné dostať sa naň. Napríklad tento rok z 537 nadaných uchádzačov zobrali do programu biomedicíny iba asi 40. Vložila som preto veľa energie do prípravy na zložité prijímacie testy a interviews. Navštevovala som Inštitút Molekulárnej Biomedicíny na Univerzite Komenského v Bratislave, čítala som rôzne knihy, zapájala som sa do súťaží...

Bola som teda nadšená, keď som sa dozvedela, že Oxford mi ponúkol miesto. Veľmi rada by som túto jedinečnú ponuku prijala, ale bohužial nemám dosť financí, aby som zaplatila vysoké ročné školné (29 000 libier) a životné náklady (13 000 libier). Poplatky za štúdium vo Veľkej Británii sú takéto vysoké dôsledkom Brexitu. Pred Brexitom som rátala s tým, že štúdium na Oxforde si budem môcť dovoliť. Oxford, bohužiaľ pre študentov zo Slovenska neposkytuje žiadne štipendium na pokrytie školného a ani pôžičky. Budem preto vďačná za akúkoľvek pomoc, či radu.

Kľúčové slová o mne

vzdelávanie
financie
veda
výskum
biomedicína
veľká británia
brexit
svk-uk relations
oxford
crowdfunding

Vzdelanie

Stredoškolské
Gymnázium Jura Hronca, medzinárodný IB Diploma program
Bratislava
2019 – súčasnosť

Preferencie


Ďalší dobrovoľníci