>

Martin Úradníček

Martin Úradníček
AI Engineer @ NAY a.s.
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Rád pomôžem s mojimi skúsenosťami v rýchlo rozvíjajúcej sa oblasti umelej inteligencie a hlavne generatívnej AI. Každým dňom majú tieto technológie väčší vplyv na náš život a menia svet okolo nás. Je preto dôležité zamerať sa nie len na ich správne využitie ale aj to, ako to urobiť bezpečne a eticky.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

umelá inteligencia
Projektový manažment
generativne ai
vedenie projektov
technologické inovácie

Viac o mne

Som zástancom toho, že človek by sa mal vzdelávať celý život, nie len počas školy. No a snažím sa o tom samozrejme nie len hovoriť ale aj to praktizovať :) Prešiel som si oblasťami ako tvorba aplikácii a webov, online content, SEO, SAP až po projektové riadenie a scrum.

Bez ohľadu na to čo som práve riešil, ma ale vždy lákala téma umelej inteligencie. Počas posledných pár rokov som sa v nej začal aktívne rozvíjať, najprv súkromne a neskôr som dostal príležitosť aj profesionálne. Momentálne sa venujem hlavne generatívnej AI.

Veľa ľudí si pod tým predstaví primárne aplikácie ako ChatGPT alebo Gemini, kde sa dá ľahko vygenerovať textový alebo vizuálny obsah. Možnosti využitia tejto technológie sú ale podstatne širšie - osobný asistent ktorý vie všetko o vašej firme a poradí novým zamestnancom, pomocník ktorý dokáže deťom vysvetliť problematické učivo zo školy, partner pre brainstorming a mnoho ďalšieho.

Najkrajšie využitie AI, ktoré som zatiaľ videl, bolo keď rodič vygeneroval pre svoje malé deti, vlastnú knihu rozprávok aj s ilustráciami.

Kľúčové slová o mne

umelá inteligencia
generatívne ai
vedenie projektov
technologické inovácie
zvýšenie produktivity

Pracovné skúsenosti

Project Manager @ NAY a.s.
Bratislava
Manažment technických projektov (napr. mobilné aplikácie, web, interný software...). Využitie viacerých metodík projektového riadenia (napr. PRINCE2)
2019 - súčasnosť
AI Engineer @ NAY a.s.
Bratislava
Integrácia AI do firemných procesov. Navrhovanie nových AI riešení, vrátane ich technickej realizácie.
2023 - súčasnosť

Doplnkové aktivity a úspechy

Advanced Certification Program in Generative AI
Úspešné absolvovanie pokročilého 6-mesačného certifkačného programu týkajúceho sa generatívnej AI, pod dohľadom AI expertov z Facebook/Meta a ďalších firiem.
2024

Hobby, záujmy

cestovanie do arktických oblastí (k srdcu mi prirástol hlavne Svalbard), starostlivosť o bonsaje, knihy

Preferencie

3 hodín / týždenne
  • študentskému projektu
  • verejnej inštitúcii
  • neziskovke, škole
  • startupu
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • na diaľku (online)
  • osobné stretnutia

Ďalší dobrovoľníci