>

Marek Šebo

Marek Šebo
Freelance
Masarykova Univerzita, Brno, Verejná a sociálna politika, 2022
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

štatistika a analýza
umenie a kultúra
základná analytika
sociálna politika
verejná politika
štátna správa
verejná správa
víkendové dobrovoľníctvo
súčasná hudba
social awareness

Viac o mne

Rád nad vecami premýšľam v širšom kontexte, hľadám súvislosti, a snažím sa „pozerať za roh“. Baví ma dávať myšlienky do slov, analyzovať, kreatívne pracovať so slovom a textom, čo by mohla byť tiež jedna z oblastí, kde si viem seba predstaviť. Láka ma práca s istým spoločensko-kultúrnym presahom, práca, kde sa dá využiť analytické zmýšľanie, vidieť jej zmysluplnosť a potrebnosť. Nie je pre mňa dôležité, či by sa jednalo o súkromnú, či štátnu sféru.

Vo svojom voľnom čase sa venujem hraniu v kapele, DJingu, zbieraniu vinylových platní, čítaniu kníh, či počúvaniu podcastov. Okrem politiky ma zaujíma história (najmä Bratislavy alebo 20. storočia), trhová ekonomika a témy duševného zdravia. Snažím sa nezanedbávať aj pohyb – hlavne behanie, bicyklovanie a plávanie.

Kľúčové slová o mne

redaktor
analytické zmýšľanie
copywriter
tvorivé písanie
flexibilita
kreativita
komunikácia
časová flexibilita
strategické myslenie
výborné organizačné schopnosti
správa profilu LinkedIn
špecialista komunikácie
túžba pomáhať
spoločenská zodpovednosť

Pracovné skúsenosti

Freelance
- Organizovanie koncertov alebo párty pod hlavičkou "Koncerty na Garážach" a "TrsniSi!” - Spravovanie sociálnych sietí a Facebook eventov - Komunikácia s umelcami (kapelami), promotérmi a klubmi - Písanie článkov pre senior.sk
2018 - súčasnosť
Redaktor ekonomickej redakcie @ Tlačová agentúra Slovenskej republiky - TASR
Bratislava
- Písanie najmä domácich ekonomických správ - s užším zameraním na energetiku, hospodárstvo a podnikanie - Účasť na tlačových besedách, konferenciách či rokovaniachvlády, ich následné spracovanie do formy článku - Spracovávanie vládnych a parlamentných materiálov - Kontakt s komunikačnými oddeleniami firiem, politickýchstrán a ministerstiev, či inými respondentmi - Prichádzanie s vlastnými témami na písanie
2023 - 2024
Knoy your customer Analyst @ ING Hubs Slovensko
Bratislava
- Získavanie informácií na predchádzanie nezákonným činností, finančným podvodom, korupcie, praní špinavých peňazí a financovaní terorizmu - Spracovávanie rôznych zdrojov na potvrdenie informácií o klientskych účtoch a rozpoznanie potenciálneho rizika nových alebo existujúcich klientov - Spracovávanie prehľadu o podnikaní klienta, vlastníckej štruktúre a finančných transakciách na ochranu finančnej inštitúcie v súlade s jej štandardmi
2022 - 2022

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr., Verejná a sociálna politika
Masarykova Univerzita, Brno
2019 – 2022

Hobby, záujmy

Som chalan z Petržalky, venujúci sa slovu, písaniu, hudbe, organizovaniu koncertov a vecí okolo toho všetkého.

Aktuálne mám za sebou rok na pozícii redaktora v ekonomickej redakcii TASR, kde som nabral skúsenosti s písaním článkov, tlačových, resp. agentúrnych správ, ale aj písaním vlastných článkov. Tie boli najmä na témy súvisiace s energetikou, podnikaním, obnoviteľnými zdrojmi energie a podobne, keďže tieto témy som mal v redakcii na starosti ja. Články sa vždy snažím písať tak, aby z nich čosi mal aj ten, čo doteraz o danej téme nepočul (veľakrát to tak bolo aj u mňa!), jasne, k veci, a pútavo :)

Mám za sebou aj písanie článkov pre web senior.sk, či zopár reportov z koncertov, pre rôzne punkové weby.

Vo voľnom čase sa venujem hudbe, hrám na gitaru v kapele, či organizujem koncerty kapiel alternatívnejších žánrov, a to cez známe Koncerty na Garážach (pod Prístavným mostom). Komunikujem s domácimi aj zahraničnými kapelami na turné, riešim ich požiadavky, mám na starosti FB event, promo koncertu, plagát, predkapely, atď. 100% D.I.Y, samozrejme na to nie som sám :)

V súčasnosti to vyzerá tak, že budem pracovať pre Trend a PR agentúru Divino zároveň. Prijal by som však aj nejakú ďalšiu, nádennícku prácu.

Preferencie

2 hodín / týždenne
  • startupu
  • verejnej inštitúcii
  • neziskovke, škole
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • osobné stretnutia
  • na diaľku (online)
Ako rýchlo reagujem

do 5 hodín


Ďalší dobrovoľníci