>

Marek Šebo

Marek Šebo
Masarykova Univerzita, Brno, Verejná a sociálna politika, 2022
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Som na GROWNi, aby som si našiel zmysluplnú prácu, ktorá ma bude baviť, no bude mať pozitívny presah na iných, t.j. širšiu komunitu, moje bezprostredné okolie, či spoločnosť ako takú.
Viac o mne: https://www.linkedin.com/in/marek-šebo-2428a1145/

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

štatistika a analýza
umenie a kultúra
základná analytika
sociálna politika
verejná politika
štátna správa
verejná správa
víkendové dobrovoľníctvo
súčasná hudba
social awareness

Viac o mne

Volám sa Marek Šebo, pochádzam z Bratislavy, vlani som úspešne dokončil magisterské štúdium Verejnej a sociálnej politiky na Masarykovej Univerzite v Brne. Prechádzalo mu bakalárske štúdium sociológie na Univerzite Komenského, ktoré mi dalo základ spoločenských vied, ku ktorým som vždy inklinoval. Behom štúdia som taktiež absolvoval dva výmenné študijné pobyty v Slovinsku a v Rakúsku, kde som mal príležitosť zdokonaliť si svoju komunikáciu v angličtine, no taktiež zorientovať sa v cudzom prostredí či pochopiť miestne reálie a problémy. Počas svojich študijných rokov som brigádoval v rôznych reštauráciách a baroch, čo mi dalo základ efektívnej komunikácie, asertívnosti a istej sociálnej obratnosti, ktorá je v týchto oblastiach nevyhnutná.  

Medzi oblasti, kde si viem sám seba predstaviť určite patrí politika a veci s ňou súvisiace. Sledovať politické dianie ma veľmi baví, rovnako na domácej, globálnej, či komunálnej úrovni.  Venujem sa jej aktívne - spolupodieľaním sa na jej tvorbe (napríklad na pozícii tajomníka Petržalského mládežníckeho parlamentu, či člena mSaS), ale aj pasívne (diskusia s priateľmi, čítanie časopisov, odborných kníh atď.). Istý základ mi dala vysoká škola, avšak teoretické znalosti o nej si rozširujem hlavne vlastným záujmom. Tieto „pasívne“ znalosti (o spoločenských zmenách a náladách, marketingovej komunikácii, politických smeroch a prístupoch atď.) si viem predstaviť pretaviť aj do aktívnej roviny – priložením ruky k dielu.

Rád nad vecami premýšľam v širšom kontexte, hľadám súvislosti, a snažím sa „pozerať za roh“. Baví ma dávať myšlienky do slov, analyzovať, kreatívne pracovať so slovom a textom, čo by mohla byť tiež jedna z oblastí, kde si viem seba predstaviť. Láka ma práca s istým spoločensko-kultúrnym presahom, práca, kde sa dá využiť analytické zmýšľanie, vidieť jej zmysluplnosť a potrebnosť. Nie je pre mňa dôležité, či by sa jednalo o súkromnú, či štátnu sféru.

Vo svojom voľnom čase sa venujem hraniu v kapele, DJingu, zbieraniu vinylových platní, čítaniu kníh, či počúvaniu podcastov. Okrem politiky ma zaujíma história (najmä Bratislavy alebo 20. storočia), trhová ekonomika a témy duševného zdravia. Snažím sa nezanedbávať aj pohyb – hlavne behanie, bicyklovanie a plávanie.

Kľúčové slová o mne

analytické žmýšľanie
túžba pomáhať schopnosť sa rýchlo učiť ochota kreativita strategické myslenie flexibilita spoľahlivost komunikácia pohotovsť
empatia
časová flexibilita
spoločenská zodpovednosť
spravovanie sociálnych sietí
spoľahlivosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr., Verejná a sociálna politika
Masarykova Univerzita, Brno
2019 – 2022

Preferencie

2 hodín / týždenne
  • startupu
  • verejnej inštitúcii
  • neziskovke, škole
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • osobné stretnutia
  • na diaľku (online)
Ako rýchlo reagujem

do 5 hodín