>

Lucia Mesková

Lucia Mesková
Dobrovoľníčka - Správca Instagramového účťu a tvorca obsahu sociálnych médií @ VIZIO komunita
Bratislava , Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Prihlásila som sa na GROWNi, pretože som mladá ambiciózna študentka s vášňou pre nové výzvy a aktivity. Táto platforma nie je pre mňa len nástroj na hľadanie príležitostí, ale komunita, kde môžem stretnúť rovnako odhodlaných ľudí a organizácie s cieľom zlepšiť Slovensko. GROWNi mi otvára dvere k stážam, dobrovoľníctvu a mentoringu, pomáhajúc mi aktívne sa podieľať na budovaní lepšej budúcnosti pre seba a našu krajinu.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

projektový manažment
udržateľný rozvoj
crohnova choroba
organizácia podujatí
tímová spolupráca

Viac o mne

Som študentkou 8-ročného gymnázia, kde svoju štúdiu beriem s veľkým nasadením a precíznosťou. Moja pracovitosť a zodpovednosť ma viedli k aktívnemu životnému štýlu, ktorý sa sústredí nielen na akademický rozvoj, ale aj na osobný rast. Sústreďujem sa na vlastný rozvoj (napr. cez DofE), pretože som presvedčená, že moja budúcnosť závisí len a len odp mňa a chcem z nej získať maximum.

Vo voľnom čase sa zapájam do sebarozvíjajúcich aktivít, ako sú workshopy a kurzy, vrátane tých od DASATO. Milujem čítanie kníh, čo ma nielen baví, ale poskytuje mi aj nové perspektívy na svet. Mám vášeň pre jazyky, a tak sa intenzívne učím anglicky, zatiaľ čo sa snažím naučiť aj francúzštinu a nemčinu. Baví aj aj šport, ktorý je pre mňa nielen prostriedkom na odreagovanie, ale aj formou disciplíny. S radosťou sa účastním športových aktivít, ktoré podporujú zdravý životný štýl a tímovú prácu. Tímová práca je pre mňa totiž dôležitá nielen vrámci športu ale aj v každodennom živote a verím že je to kľúčovýcm atribútom k úspešnéu spleniu a dokončeniu zadania/projektu. Okrem toho som aktívnou účastníčkou programu DofE, kde nielen pracujem na svojom osobnom rozvoji, ale aj pomáham svojmu okoliu. Pretože som ten typ šloveka, ktorý keď vidí nejaké nedostatky, snaží sa ich napraviť alebo vyplniť.

Môj záujem o právo ma privádza k rôznym aktivitám. Zúčastňujem sa simulovaných súdnych konaní v rámci Moot Coutov a debát, kde som nielen účastníčkou debatného seminára, ale organizovala som aj debatnú noc pre začiatočníkov. Mojím cieľom je rozvíjať kritické myslenie, schopnosť argumentácie a analytické zručnosti v oblasti medzinárodného práva, trestného práva a ľudských práv. Ale taktoež sa zaujímam o prúcu na projektoch/akciách, či už vrámci manažmentu alebo marketingu/branding. Preto sa napr. S radosťou angažujem pri príprave školských akcií

Prezentácia je mojou silnou stránkou, a to nielen v škole, kde sa systematicky zdokonaľujem v prezentačných zručnostiach. Aj keď ešte neviem presne, ktorým smerom sa vydám na vysokú školu (či už v oblasti manažmentu alebo práva), viem, že sa chcem potom vrátiť na Slovensko a rozvíjať ho.

Kľúčové slová o mne

vedenie projektov
založenie projektu
sebarozvoj
zavádzanie zmeny

Pracovné skúsenosti

Dobrovoľníčka - Správca Instagramového účťu a tvorca obsahu sociálnych médií @ VIZIO komunita
Banský Bystrica (online)
2023 - súčasnosť
Hlavná brigádnička @ iCukráreň
Chorvástky Grob - Čierna Voda
Správa predajne, kasy, objednávok a priestorov
2022 - 2023

Vzdelanie

Stredoškolské
Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium
Bratislava
5 rokov základná škola a 8 ročné gymnázium s výborným známkovým priemerom 1.0
2013 – súčasnosť

Doplnkové aktivity a úspechy

DASATO
sebarozvojový program pre stredoškolákov
2023
Moot Court - Romania
Moot Court - acted trial for International Criminal Court
2023
DofE
Mám ukončenú bronzovú a pracujem na striebornej úrovni
2023

Preferencie

3 hodín / týždenne
  • študentskému projektu
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
  • na diaľku (online)
  • osobné stretnutia
Ako rýchlo reagujem

do dňa


Ďalší dobrovoľníci