>

Jana Škopeková

Jana Škopeková
Univerzita Konštantína Filozofa , Nitra, Ošetrovaťelstvo, 2020
Hlohovec, Trnavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Na portáli Growni ma zaujala najmä myšlienka rozširovania si skúseností aj mimo moj študijný odbor. Veľmi rada spoznám výnimočných ľudí, vyskúšam si dobrovoľnícku prácu a pomôžem tam kde je to práve potrebné.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

zdravotnictvo
sociálna práca
komunikácia

Viac o mne

Ahojte, som Jana a tento rok oslávim svoje 20 narodeniny. V roku 2022 som úspešne ukončila štúdium na strednej zdravotníckej škole a momentálne pokračujem v štúdiu ošetrovateľstva na Univerzite UKF v Nitre. Od mala ma to tiahne k umeniu, rada fotím, maľujem a skúšam aj grafiku. Beh, káva a knihy sú tiež mojou veľkou srdcovkou. Som veľkým fanúšikom neformálneho vzdelávania, rada sa zúčasťnujem inšpiratívnych podujatí a diskusií. Vo februári som sa záčastnila 2 - týždňového sebarozvojového programu Nexteria Lab a práve sa hlásim aj do 3 ročného programu Nexteria Leadership Academy (NLA). Tiež sa práve zúčastňujem kurzu posunkovej reči. Rada robím veci len tak pre radosť:)

Už v mladom veku som spoznala slovenské zdravotníctvo na vlastnej koži a absolvovala mnoho hodín praxe priamo v nemocnici. Nie je tajomstvom že situácia zdravotníctva na Slovensku je alarmujúca a aj ja v ňom bohužiaľ vnímam veľké nedostatky. Za ako veľkú výhodu považujem aj odbornú stáž v Španielsku ktorá mi umožnila nahliadnuť a porovnať kvalitu zdravotníctva ale aj školstva v zahraničí. V marci 2022 som vďaka projektu Erasmus+ vycestovala reprezentovať moju strednú školu v Španielsku na strednej odbornej škole Araxabaleta Lambide Eskola, kde som sa vzdelávala v rôznych oblastiach ošetrovateľstva v anglickom jazyku. Taktiež som počas pandémie na Slovensku poskytovala pomoc a organizačnú podporu vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave. V lete 2022 som sa zúčastnila ako dobrovoľníčka na pobyte náhradných rodín ktorý organizovalo občianske zdržunie ANR. Asociácia náhradných rodín (ANR) je mimovládna nezisková organizácia ktorá združuje náhradné rodiny, ktoré prijali deti do rôznych foriem rodinnej starostlivosti (adopcia, pestúnska starostlivosť, profesionálna rodina) a poskytuje im vzdelávanie, sprevádzanie a podporu. Spolu s tímom dobrovoľníkov a odborníkov som pracovala s deťmi ktoré si prešli rôznymi životnými traumami, s deťmi s poruchami pozornosti, autizmom alebo fetálnym alkoholovým syndrómom.

Počas všetkých týchto skúseností som si uvedomila ako veľmi je pre mňa dôležitá zmysluplná práca ktorá ma naplňuje. Bohužiaľ aktuálne si prechádzam veľkou dilemou ohľadom môjho štúdia aj budúcej kariery. Viem že milujem prácu s ľudmi, v akčnom prostredí kde sa stále niečo deje ale možno by som im rada pomáhala aj inou cestou. Úprimne si ešte hladám svoje miesto. Najviac ma to práve ťahá k psychologií, pedagogike a k marketingu / manažmentu. Zaujímam sa o dianie v mojej krajine a chcem zlepšovať kvalitu života ľudí žijúcich na Slovensku. Za môj najvačší prínos považujem svoju bojovnosť, moje skúsenosti s ľudmi priamo z praxe, pohľad na nedostatky v zdravotníctve aj mimo neho očami mladej generácie a v neposlednom rade chuť priložiť ruku k dielu na ceste k vyspelejšiemu a lepšiemu Slovensku. Teším sa na našu spoluprácu!

Kľúčové slová o mne

empatia
sociálne cítenie
odhodlanie
zmena

Vzdelanie

Vysokoškolské
Ošetrovaťelstvo
Univerzita Konštantína Filozofa , Nitra
2022 – 2020
Stredoškolské
Stredná zdravotnícka škola Trnava
Trnava
2020 – 2020

Preferencie

15 hodín / týždenne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • na diaľku (online)
  • osobné stretnutia
Ako rýchlo reagujem

do 2 dní