Dominika Szalmová

Dominika Szalmová
E-commerce specialist @ TESCO
Marketingová komunikácia a reklama, 2019
Nové Zámky, Nitriansky kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Na GROWNI som natrafila náhodou, počas svojej nezamestnanosti. Opustila som zamestnanie v korporáte, kde som cítila veľkú neistotu v dôsledku neustále sa meniacich firemných štruktúr, a najmä som nevidela zmysel v mojej kažodennej práci. Verím tomu, že zmysluplná práca (za menej peňazí, alebo aj za žiadne), je obrovským naplnením pre človeka, ale aj pre spoločnosť. Hľadám osobný rozvoj, chcem pomáhať a prinášať do tohto sveta kus svojho srdca ako v práci za počítačom, tak aj počas dobrovoľníctva v hocijakom teréne.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

marketingová komunikácia
líderstvo
optimalizácia procesov
Pomoc utečencom
pomoc deťom
humanitárna pomoc

Viac o mne

Som Dominika. Som osoba, ktorá nechce byť len jedným z panáčikov vo veľkej firme, znechutene si odpracovať 8 hodín, vypnúť počítač a nenznášať svoju prácu.

Počas štúdia marketingu som začala participovať na Work n Travel programe, vďaka ktorému som vycestovala viackrát do USA. Vystúpila som zo svojej komfortnej zóny a pracovala som v horúcej kuchyni v detskom kempe, upratovala som, obsluhovala som 1000 hladných detí a bavilo ma to. Bavilo ma spoznávať nových ľudí, tvrdo pracovať, cestovať a organizovať výlety pre skupinu kolegov.

Po ukončení vysokej školy som sa zamestnala ako marketingová asistenka a travel section copywriterka pre Zľavomat. Zo Zľavomatu som si to nasmerovala do Tesca, kde som bola pozvaná na anglický pohovor bez toho, aby mi povedali, že bude po anglicky a stala sa zo mňa e-commerace špecialistka. Zameriavala som sa na tvorbu obsahu pre web https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/.

Po dvoch rokoch v Tescu a piatich zmenách štruktúry firmy, som sa rozhodla svoju korporátnu kariéru ukočniť, využiť program AIESEC, a stať sa dobrovoľníčkou v zahraničí. Covid mal však somnou iné plány a vycestovať nie je možné. Preto som mesiac február 2022 strávila cestovaním po Európe.

Hľadám si zmyslupnú prácu, v ktorej sa pričím k vytvoreniu lepšej spoločnosti a krajšieho sveta. Veľmi si zároveň cením firmy, ktoré nehľadajú zamestnancov, ale ľudí, kolegov, kamarátov. Firmy, ktoré vedia, že šikovného a perspektívneho človeka možno naučiť hocičo. Firmy, ktoré dajú šancu aj nováčikom v odbore.

Kľúčové slová o mne

aktívny prístup
snaživost
učenlivosť
dobrovoľníctvo
kreatívne myslenie
pomoc druhým
práca v marketingu
praca v zahranici
ambície
robiť svet krajším

Pracovné skúsenosti

E-commerce specialist @ TESCO
Bratislava
2019 - 2022

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr., Marketingová komunikácia a reklama
Marketingová komunikácia a reklama
2014 – 2019
Stredoškolské
Hotelová akadémia, Mikovíniho 1
Bratislava
Marketing a manažment v hotelierstve
2009 – 2014

Preferencie

8 hodín / denne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • do 3 mesiacov
  • osobné stretnutia
  • na ďiaľku (online)