>

Dominika Hvorková

Dominika Hvorková
Content Specialist @ Časopis HMOTA
Univerzita Komenského, Bratislava, Európske štúdiá
Senec/Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Hľadám si stáž v štátnej správe a brigádu v kreatíve 🤸🏻 Máš pre mňa miesto?

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

wordpress
komunikácia
sociálne vedy
komunitný rozvoj
marketing
tvorba contentu
copywriting
kreativita

Viac o mne

Ahojte!

Volám sa Dominika a rada o sebe hovorím, že som zvedavá. Vidím sa v kreatíve, neziskovke aj vo verejnom sektore. Zaujíma ma množstvo tém, ktoré sú navzájom výrazne odlišné. Nech už skončím kdekoľvek, vášnivú interdisciplinaritu si so sebou budem nosiť všade.

Kľúčové slová o mne

umenie a kultúra
vedecká kariéra
zahraničná politika

Pracovné skúsenosti

Junior copywriterka @ Folk a Milk
online
Píšem listicles z oblasti kultúry a lifestylu pre online magazín Sóda, ktorý pre firmu O2 manažujú komunikačné štúdiá Folk a Milk. Spolupráca prebieha na externej báze, pár článkov za rok.
2021 - súčasnosť
Content Specialist @ Časopis HMOTA
celé Slovensko
Aktuálne spravujem náš web a e-shop (Wordpress), zároveň som zakladajúcou členkou občianskeho združenia. Od septembra 2020 do mája 2022 som bola vedúcou literárnej redakcie, kde som viedla približne 13 členný tím mladých ľudí. - Projektový a tímový manažment, žurnalistika, sociálne siete, web
2019 - súčasnosť
Asistentka produkcie @ BRaK festival
Sézonne som pomáhala na Bratislavskom knižnom festivale BRaK, kde som koordinovala približne 10 členný tím brigádnikov a zaisťovala produkciu infopointu.
2020 - 2022
Stážistka v redakcii @ EURACTIV Slovensko
Mojou hlavnou náplňou práce boli prepisy rozhovorov a preklady článkov z angličtiny a češtiny. Pri práci som využívala Wordpress.
2022 - 2022

Vzdelanie

Vysokoškolské
Európske štúdiá
Univerzita Komenského, Bratislava
Štúdium prebieha v angličtine. Vážený priemer: 1.25, počet kreditov za 1. stupeň štúdia: 195. Vo svojej bakalárskej práci sa zaoberám energetickou bezpečnosťou EÚ v kontexte Ruskej invázie na Ukrajinu. Výskumnú časť tvorí prípadová štúdia geotermálnej energie na Slovensku.
2020 – súčasnosť
Stredoškolské
Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií
Bratislava
Moje štúdium masmédií bolo zamerané na printovú a online žurnalistiku. V rámci školy som absolvovala trojtýždňovú stáž v časopise .týždeň, v rámci ktorej som publikovala 5 článkov na ich webstránke. Témami textov boli najmä slovenská, európska politika a Eurovoľby 2019.
2016 – 2020

Doplnkové aktivity a úspechy

Naozaj nás poznáš?
Počas jedného zimného semestra sme so spolužiakmi a spolužiačkami vytvorili študentskú iniciatívu, ktorej cieľom bolo adresovať nedostatočnú informovanosť o rómskej menšine na Slovensku. Vytvorili sme online kartovú hru, kde si hráči môžu otestovať svoje znalosti. Z hry sme zároveň tvorili reporty a skúmali zbierané dáta, čo bolo práve mojou úlohou v rámci výskumného tímu. https://naozajnaspoznas.sk/
2021
dobrovoľníctvo Mareena
Ako komunitná dobrovoľníčka v organizácii Mareena som pomáhala rozvíjať komunitu, zúčastňovala sa organizovaných podujatí a zároveň pomáhala pri ich organizácii a plynulom chode.
2020
dobrovoľníctvo Kto pomôže Ukrajine?
Jednorazová tvorba textového obsahu na webovú stránku.
2022

Preferencie

25 hodín / mesačne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • krátkodobo, resp. max 3 konzultácie
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • osobné stretnutia
  • na diaľku (online)
Ako rýchlo reagujem

do týždňa


Ďalší dobrovoľníci