Projektový koordinátor - Rozvíjaj ľudské práva na Slovensku

projektový koordinátor
ľudské práva
Miesto
Bratislava alebo aj na diaľku (online)
Ihneď (dohodou)
Typ pracovnej ponuky
Stáž pre študenta
Neplatená stáž

Náplň práce

Rozvíjaj ľudské práva na Slovensku v jedinej ľudsko-právnej organizácii

Tvojou náplňou práce bude:

  • Koordinácia projektov organizácie

  • Research v téme ľudských práv

  • Administratívne aktivity

  • Rozvoj ľudskoprávnych projektov

  • Marketing a komunikácia

  • Komunikácia s organizáciami a predstaviteľmi ľudských práv na Slovensku a medzinárodne

  • Tvorba fundraisingu

Hľadáme šikovného študenta/ku, ktorý/á sa chce rozvíjať a získať prax na reálnych projektoch, potrebných pre Slovensko. Nepotrebuješ mať mnoho skúseností, ale chuť posúvať seba a ľudskoprávnu otázku na Slovensku. Túto stáž môžeš mať popri škole či práci na 2-3x týždenne. Práca je flexibilná a veríme, že ti bude dávať zmysel aký dopad môže mať na Slovensko a ľudí.

  • Budeš búrať polarizáciu na Slovensku a rozvíjať ľudské práva

  • Budeš robiť prácu, ktorá má dopad a zmysel

  • Budeš sa rozvíjať popri malom tíme a novej riaditeľky organizácie Helsinského výboru pre ľudské práva - Sylvii Tiryaki

Sylvia Tiryaki je slovenská akademička, právnička, analytička a politická komentátorka. Spolu so svojím dlhoročným kolegom Mensurom Akgünom založila v roku 2009 na tureckej univerzite Istanbul Kültür Universitesi výskumný inštitút GPoT Center. Popri tom prednáša medzinárodné právo, filozofiu, ľudské práva a históriu politického myslenia na BISLA.

Sylvia Tiryaki sa stala aktívnym členom občianskej spoločnosti, keď začala pracovať ako projektový manažér v Tureckej nadácii ekonomických a sociálnych štúdií (TESEV) so sídlom v Istanbule. V rámci svojho pôsobenia v TESEVe medzi iným vypracovala aj právnu analýzu Annanovho plánu pre zjednotenie Cypru, o ktorom hlasovali grécki a tureckí Cyperčania v referende v roku 2004.

Pravidelne publikuje stĺpčeky zaoberajúce sa rôznymi témami z oblasti medzinárodných politík v tureckom denníku Turkish Daily News. Príležitostne píše analýzy a komentáre pre domáce ako i zahraničné žurnály a zúčastňuje sa medzinárodných konferencií po celom svete. Okrem Helsinského výboru pre ľudské práva na Slovensku, pôsobí ako expertka pre organizáciu GLOBSEC.

V rámci širokej oblasti medzinárodných vzťahov sa špecializuje predovšetkým na nasledovné regióny: Cyprus, Blízky východ, Európska únia, Arménsko, Izrael-Palestína a turecká zahraničná politika.

Detaily

  • Študent strednej školy
  • Študent vysokej školy
Humanitné a spoločenské vedy

Manažér

LinkedIn profil

V skratke o násHlavným cieľom a poslaním Helsinského výboru pre ľudské práva na Slovensku (HVS) je zvyšovanie povedomia o ľudských právach a celkové zlepšovanie ľudskoprávneho prostredia na Slovensku...