>
Dobrovoľnícky projekt Nová online relácia hľadá scenárist(k)u

Nová online relácia hľadá scenárist(k)u

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
scenár
spoločenské témy
spoločenská zodpovednosť
copywriting
kreatívne myslenie
kultúrny rozhľad
zvedavosť
empatia
zodpovednosť
tvorivé písanie
kreativita
proaktívnosť
kritické myslenie
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Ahoj,

hľadáme osôbky, ktoré sa nadchnú pre tento projekt. Niekoho, kto vie písať a premýšľť kriticky. Neočakávam automaticky profesionála ale niekoho, kto je ochotný na sebe pracovať a zlepšovať sa. Pri práci na tomto projekte nadobudneš cenné skúsenosti.

Online relácia bude vychádzať jedenkrát týždenne. Tvojou úlohou v tomto projekte bude písať scenáre pre jednotlivé epizódy. (Prosím, dôkladne si premysli, koľko času môžeš venovať tomuto projektu. Očakávame od teba približne jednu epizódu mesačne, no dôležité je, aby si s nami o tom komunikoval/a, dá sa dohodnúť aj na inej frekvencii.)

Budeme sa venovať primárne spoločenským témam (hoaxy, kritické myslenie, duševné zdravie, trendy, marginalizované skupiny, sociálne sieťe, klíma...) Preto je potrebné, aby si mala prehľad v spoločenskom a kultúrnom dianí, sledovala, čo sa deje a zaujímala sa o svet okolo seba. Samozrejme neočakávam, že sa do hĺbky vyznáš vo všetkom, a teda nebudeš sa musieť venovať každej téme ale tým témam, ktoré ťa oslovujú, zaujímajú. Ani my spolu, pochopiteľne nebudeme pokrývať všetky oblasti. Určite sa však dohodneme tak, aby si sa venoval/a témam, ktoré ťa bavia a zaujímajú.

Jedna epizóda bude mať cca 15 minút, v ktorých sa budeme venovať jednej konkrétnej téme. Tú budeme podporovať faktami, štatistikami, výskumami ale aj praktickými skúsenosťami a príbehmi zo života. Mali by byť písané s ľahkosťou, humorom, zaujímavo (nebránime sa žiadnym, na prvý pohľad, bláznivým nápadom, vsuvkám, práve naopak, sú viac než vítané.) Radi privítame tvoje nápady a pohľady.

Ak sa chceš stať súčasťou nášho tímu, (z čoho sa budeme veľmi tešíť,) premsli si, prosím, či máš dostatočnú kapacitu sa tomuto projektu aktuálne venovať. Ak nie, je to v poriadku. Nezatvárame ti dvere natrvalo, kľudne sa nám ozvi neskôr. Keď sa staneš súčasťou nášho tímu, budeš sa zúčastňovať na pravidelných online calloch, na ktorých budeme spolu brainstormovať, budeš samostatne písať scenáre a pravdepodobne ich bude treba aj doladzovať, takže neznamená, že keď scenár odovzdáš, je hotovo. :) Je potrebné dodržiavať termíny, epizódy totiž budú vychádzať pravidelne.

Teraz máš jedinečnú príležitosť stať sa súčasťou rodiaceho sa projektu. Vlastne stáť priamo pri jeho zrode a tak ho výrazne ovplyvniť.

Najprv pripravíme skúšobnú epizódu. Vôbec sa toho nemusíš báť. Povieme si, ako budeme fungovať, akým témam by si sa chcel/a venovať, a pokiaľ s tým budú obe strany spokojné, dohodneme sa na spolupráci.

V prípade, že sa dohodneme na spolupráci rátaj s tým, že tvojou úlohou bude napísať cca jeden scenár mesačne na vopred určenú tému. Podľa tém a obdobia v roku. Tiež si určite premysli, aké témy sú "tvoje oblasti." Teda témy, do ktorých vhľad do relácie by si chcel/a prinášať práve ty.

Veľmi sa na teba teším. Napíš mi a môžeme o tom nezáväzne pokecať.

Preferencie

15 hodín / mesačne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
20. 6. 2022
17. 10. 2022

Podobné projekty