>
Dobrovoľnícky projekt Platforma Žijem vedu

Platforma Žijem vedu

Nezisková organizácia
spájanie vedcov
interakcia
web administrativa
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by nám pomohli s administratívou platformy Žijem vedu, schvaľovali nových členov, zverejňovali dôležitý obsah, pomáhali moderovať diskusie, vytvorili vizuálny manuál na používanie.

Zatiaľ máme ...

Naša platforma funguje na báze Solved, má momentálne cez 200 členov a máme vytvorené 4 základne projekty. Momentálne pracujeme na jej prestavbe, aby bola pre členov ľahšie použiteľná. Momentálne sa tejto aktivite venuje jeden človek, avšak je potrebné vytvoriť aspoň 4-členný tím, aby mala platforma šancu uspieť.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

 • Zvýšiť povedomie o platforme, ktorá spája slovneské vedkyne a vedcov - nielen medzi vedcami samými, ale aj u novinárov, politických a neziskových organizácií, ktoré by mohli profitovať s databázy odborníkov

 • zvýšiť počet členov na platforme

 • zvýšiť aktivitu členov - hodnotenie bude na základe merateľných parametrov prostredníctvom Google Analytics

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

V našom tíme sú prevažne vedkyne a vedci, ktorí pôsobia v rôznych krajinách sveta. Pridaj sa k nám a okrem mentorov získaš priateľov, ktorí ti budú vždy napomocní. Naučíš sa veľa o tímovej práci, o manažovaní si svojho času, budeš pracovať samostatne, ale s podporou.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Platforma Žijem vedu, postavená na fínsko-slovenskom riešení Solved, pomáha slovenským a zahraničným vedkyniam a vedcom, ako aj odbornej verejnosti efektívnejšie komunikovať a spolupracovať. Platforma ponúka:

 1. Komunitu - vedci spoločne zdieľajú poznatky, názory, skúsenosti a diskutujú s komunitou vedcov a vedkýň z celého sveta.

 2. Inter­disciplinaritu - platforma ponúkne možnosť komunikovať a spolupracovať s vedcami z iných odborov

 3. Aktuálne dianie vo vede - zdroj aktuálnych informácií od vedcov samotných, nielen z médií a odborných článkov, o tom, čo sa deje v slovenskej či svetovej vede

 4. Vlastné projekty - Na platforme si môžu vedci vytvárať samostatné projekty, v ktorých môžu diskutovať a plánovať rôzne spolupráce s inými odborníkmi, ktorých do projektu pozvali.

Naším cieľom je výrazne zlepšiiť povedomie o možnostiach platfomy Žijem vedu, aby naše vedkyne a vedci mali priestor, kde spolu môžu bez problémov komunikovať.

Preferencie

3 hodín / týždenne
 • stredoškoláka
 • vysokoškoláka
 • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
 • profesionála
 • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
5. 6. 2024