Dobrovoľnícky projekt Oslovovanie influencerov a komunikácia s médiami pre iniciatívu Buddíci pre Ukrajinské rodiny

Oslovovanie influencerov a komunikácia s médiami pre iniciatívu Buddíci pre Ukrajinské rodiny

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
média
media
influencer marketing
ukrajina
pomoc pre Ukrajinu
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 3 mesiacov

Pomôž nám s ...

Názov hovorí za seba :) Vítame skúsenosť v práci s médiami a/alebo influencermi. Očakávaný čas: 2-3 hodiny týždenne.

Zatiaľ máme ...

O INICIATÍVE: 

Naším cieľom je integrácia ukrajinských utečencov na Slovensku do spoločnosti: prepájame konkrétne ukrajinské rodinky s tzv. Buddíkom (z angl. buddy = kamoš) – človekom, ktorý im individuálne pomôže vybaviť dokumenty, odpovedať na otázky, pomôže s hľadaním práce či zoberie rodinku s deťmi na malý výlet.

Iniciatíva je zastrešená novým občianskym združením Mialvi o.z. (názov “mi al vi” znamená v esperante “ja tebe”), ktoré založila zakladateľka iniciatívy Lýdia Machová. Od začiatku úzko spolupracujeme aj s iniciatívou Kto pomôže Ukrajine.  

Od oficiálneho spustenia projektu 2.5.2022 máme v databáze vyše 170 Buddíkov a 150 ukrajinských rodiniek z celého Slovenska, pričom zatiaľ sme robili projektu minimálny marketing. Prepojili sme zatiaľ vyše 100 párov, a potrebujeme posilniť naše rady, aby sme dokázali získavať do databázy tisíce Buddíkov aj Rodiniek, a prepojiť ich.

AKO FUNGUJE PREPÁJANIE

Slováci ochotní pomôcť jednej konkrétnej rodinke vyplnia na stránke www.buddici.sk formulár, a dostanú sa do našej databázy Buddíkov. Podobný formulár vyplnia aj ukrajinské rodinky, ktoré chcú Buddíka. My ich prepájame tak, aby bývali blízko seba, ideálne mali spoločný jazyk (angličtinu) a ak sa dá, tak aj deti v podobnom veku. 

Keď nájdeme vhodné páry, posielame Buddíkom informácie o ich Rodinke, a dávame im detailný návod, ako sa s Rodinkou spoja cez Viber (aj bez znalosti ruštiny či ukrajinčiny). Potom získavame od oboch strán feedback, či je všetko v poriadku, a snažíme sa dávať Buddíkom ďalšie praktické rady, aby vedeli individuálne pomáhať. 


Okrem toho vytvárame platformu pre komunitu Buddíkov na Facebooku: Buddíci pre Ukrajincov (5300 členov) a spisujeme praktické informácie o pomoci Ukrajincom v Buddíkovskom rázcestníku (27 strán). 

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Projekt je na svete, je zmysluplný, funguje, máme to overené na desiatkach spokojných Buddíkov aj Rodiniek. Stačí ho už len rozviť, aby dokázal adresne pomôcť tisícom ľudí v núdzi. Ukrajinci sú u nás dosť stratení. Inštitúcie im vedia pomôcť so základnými potrebami, aj to len obmedzene. Ak budú mať na Slovensku jedného spojenca, kamoša, ktorý sa o nich osobne zaujíma, a vie im pomôcť nájsť si prácu či prihlásiť deti na záujmové krúžky, ich život tu môže byť úplne iný. Na Slovensku je prekvapivo veľa ľudí, ktorí chcú takto pomôcť konkrétnej rodinke. Poďme im to umožniť :-) 

Preferencie

2.5 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 3 mesiacov