>
Dobrovoľnícky projekt Novovznikajúci časopis Ranné mlieko hľadá redaktora/redaktorku

Novovznikajúci časopis Ranné mlieko hľadá redaktora/redaktorku

Projekt / iniciatíva bez právnej formy
redaktor
redaktorka
písanie
tvorivé písanie
kritické myslenie
záľuby
zdieľať
online
kreativita
sociálne siete
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Na diaľku (online)
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Ahojte,

veľmi rada by som vás pozvala stať sa súčasťou nášho nového (práve vznikajúceho) online časopisu Ranné mlieko. (Už sa naňho taaak veľmi teším.)

Ranné mlieko je internetový časopis, ktorý bude vychádzať štvrťročne + každý deň bude na jeho webe uverejnený článok. A práve redaktorov, autorov týchto textov hľadáme. Máme samozrejme veľa ďalších nápadov, kam časopis posunúť, no poďme na to pekne postupne. :) Teším sa aj na vaše nápady, ktoré k nám prinesiete.

Hľadáme redaktorov a redaktorky, ktorí pokryjú najrôznejšie kultúrne témy - filmy, knihy, vizuálne umenie, hudba, história umenia, fotografia, architektúra..., sociálne témy - menšiny na Slovensku, prepájanie generácií, chudoba,... a spoločenské témy - sociálne siete, aktuálne nálady v spoločnosti, popokultúra, sociálne trendy,... Toto je taký základ, ktorý chceme pokrývať. Samozrejme, uviedla som len niekoľko príkladov a každá téma sa dá doširoka rozviť a texty idú do hĺbky. Každý text vzniká v spolupráci so šéfredaktorom a editorom, vždy sa dá dohodnúť. :) Chceme, aby bol náš záber tém široký v tejto oblasti, zaujímavý a atraktívny pre našich čitateľov.

Ak rád/rada píšeš, premýšľaš nad svetom a dôležitémi témami, obľubuješ kultúru, u nás nájdeš svoje miesto. Čo od teba očakávame?

·        k tomuto záväzku sa postavíš čelom. Jedná sa síce o dobrovoľnícku pozíciu, no aj tak sa od teba očakáva, že dáš do tejto práce maximum

·        texty budeš dodávať načas

·        máš kritické myslenie

·        si ochotný/á na sebe pracovať, prijímať spätnú väzbu od editorov. Všetci sa predsa snažíme o to, aby výsledok bol čo najlepší.

·        chceš sa veľa učiť. Neočakáva sa od teba, že máš roky skúseností (ale kľudne ich aj môžeš mať), no je potrebné, aby si sa chcel/a učiť

·        máš prehľad, do tém sa ponáraš hlbšie

·        baví ťa písať

·        vieš pre časopis napísať aspoň 2 texty mesačne. Zároveň očakávame dlhodobú spoluprácu. (No sme ľudia a vždy sa vieme dohodnúť, no základom je práve spomínaná komunikácia.)

V prípade, že by si sa k nám rád/rada pridal/a, vyplň, prosím, tento formulár: https://forms.gle/tyCq8QjScrZiwxEH9.

Ak sa vieš a hlavne chceš do projektu zapojiť aj inou formou, určite sa mi ozvi a spolu nájdeme priestor, kde budeš môcť naplno využiť a rozvíjať svoje schopnosti. (Teraz napríklad hľadáme aj editorov, takže ak nejakého dobrého poznáš, odkáž ho na nás. :))

Akékoľvek otázky máš, neváhaj sa ma mňa obrátiť tu v správe alebo e-mailom na rannemlieko@gmail.com. A tykaj mi. :)

Tešíme sa na teba,

tvoje Ranné mlieko

https://rannemlieko.wixsite.com/rannemlieko

Preferencie

10 hodín / mesačne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
10. 1. 2023

Podobné projekty