Dobrovoľnícky projekt #MierUkrajine - Hľadá 5 členov/členiek študentského tímu

#MierUkrajine - Hľadá 5 členov/členiek študentského tímu

Nezisková organizácia
ukrajina
študenti
organizácia
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
jednorazovo

Pomôž nám s ...

Výzva študentom!

Študenti za Mier Ukrajine hľadajú nové posily do tímu. Chceli by sme rozšíriť našu iniciatívu o nadšených študentov (SŠ a VŠ), ktorí chcú obetovať čas a energiu za správnu vec.

Hľadáme:

  • lokálnych koordinátorov protestov v mestách na celom Slovensku

  • grafických dizajnerov

  • Instagramových promóterov (neviem ako mam nazvat rolu ludi, ktori budu pisat posty a spravovat IG)

  • Fundraiserov

Časová náročnosť je od 3-6 (max 12 hodín počas týždňa protestov) za týždeň.

Aj malá pomoc vie byť veľká pomoc!

Zatiaľ máme ...

Iniciatíva Mier Ukrajine vznikla ako občianska odpoveď na bezprecedentnú agresiu a útok ruskej armády na slobodnú a suverénnu Ukrajinu. Dianie na Ukrajine sa nás bytostne dotýka. Sme s Ukrajinou, prežívame jej bolesť a strach. Sme ľudia, aktivistky a aktivisti s rôznych kútov Slovenska. Stojíme za Ukrajinou, za ukrajinskými ženami, mužmi a deťmi. Svoj postoj vyjadríme aj počas zhromaždení nie len v Bratislave ale aj iných mestách na Slovensku. Pomôž nám ich zorganizovať aj v tvojom meste!

Vadí ti čo sa aktuálne deje na Ukrajine? Chceš pomôcť celej situácii a vyjadriť svoj názor aj vo svojom meste? Máš chuť organizovať menšie podujatie, protest, na podporu mieru na Ukrajine? Neváhaj, prihlás sa a naši hlavní koordinátori ti pomôžu ako na to!

Aby sa naše aktivity stali relevantnými, musia sa diať na viacerých miestach naraz a zapojiť kritickú masu ľudí. Ak dosiahneme maximálnu mieru jednoty, dá nám to legitimitu presadiť ciele, formovať verejnú mienku. Je veľmi dôležité, aby sa zhromaždenia na podporu Ukrajine uskutočnili naraz po celom Slovensku a v každom kúte sa ozývali hlasy na podporu Ukrajiny a solidaritu s jej ľuďmi. Veľmi by sme boli radi, kebyže vystupujeme spoločne pod jednou značkou a s jedným posolstvom. Preto chceme ponúknuť, aby sme spoločne robili zhromaždenia a ďalšie akcie pod značkou “Mier Ukrajine”.

Táto spolupráca by znamenala, že ponúkneme spoločný manifest, značku “Mier Ukrajine” a vizuálnu identitu, pomoc s prípravou podujatí (napr. výber hostí, inštrukcie moderátorovi, dobrovoľníkom) a v prípade, že sa nám podarí získať dosť zdrojov, aj materiálnu pomoc (ukr. vlajky, finančnú pomoc na zabezpečenie podujatia).

Nemusíš robiť podujatie o veľkosti koncertu Rolling Stones. Naším cieľom je vyjadriť negatívny postoj voči vojne na Ukrajine, spojiť ľudí a pomôcť tým, ktorí trpia. Všetci chceme #MierUkrajine. Ak chceš byť organizátorom takéhoto podujatia, ktoré je potrebné a má zmysel, pomôž nám a veď event vo svojom meste či obci!

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • jednorazovo
  • do 3 mesiacov
  • do 6 mesiacov