>
Dobrovoľnícky projekt Animátorov voľnočasových aktivít na letných táboroch

Animátorov voľnočasových aktivít na letných táboroch

Nezisková organizácia
víkendové dobrovoľníctvo
tábor
dobrovoľník
animátor
leto
voľný čas
Miesto
Bratislavský kraj
Ideálny začiatok projektu
júl 2023
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

CHVÍĽA NA IHRISKU, VEĽA PRE ŽIVOT!

Staň sa animátorom na denných táboroch, ktoré budeme organizovať v Bratislave pre ukrajinské deti!

Zatiaľ máme ...

Domka- Združenie saleziánskej mládeže sa už vyše roka venuje deťom a mladým, ktorí utiekli pred vojnou z Ukrajiny a hľadajú útočisko práve na Slovensku v štátnom veľkokapacitnom zariadení. Počas školského roka sme sa aktívne venovali krúžkom a voľnočasovým aktivitám pre cca 300 detí a už druhé leto budeme pre ne organizovať letné tábory. V súčastnosti máme tím cca 40 doborvoľníkov, ktorí sa pravidelne zapájajú a veľmi radi privítane nových :)

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Tvojou úlohou bude príprava a realizácia voľnočasového programu pre deti a mladých od 8 do 17 rokov (šport, hry, tanec, tvorivé dielne), ktorý bude realizovaný počas denných táborov pod vedením koordinátora. Denné tábory zahŕňajú aktivity pre deti na cca 8-9 hodín denne, plus príprava/upratovanie/hodnotenie 1-2 hodiny. Každý táborový turnus má 5 dní a okrem toho sa s animátormi počíta aj 1 deň bezprostredne pred táborom a deň bezprostredne po tábore. Tábory prebiehajú v Bratislave, prípadne v okolí. Pre animátorov poskytneme školenie, stravu a prípadne aj ubytovanie ak to bude potrebné.

Tábory budú prebiehať:

od 15 - 22.7

od 22.7 - 29.7

od 12 - 19.8

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Na tvojom rozvoji a spokojnosti nám záleží!

Náš dobrovoľnícky program zahŕňa aj podporu dobrovoľníka vo forme sprevádzania mentorom/couchom/psychológom, povinného školenia, vzdelávanie a teambuildingov. Budeš mať jedinečnú možnosť osobne rásť, rozvíjať si soft skills a nájsť si novú partiu kamošov. V prípade záujmu budeme otvorení dlhodobejšej spolupráci :)

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Vďaka tvojej pomoci a nasadeniu budeme môcť poskytnúť pre ukrajinské deti a mladých nezabudnuteľný letný tábor, ktorý by si za iných podmienok nevedeli dovoliť. Určite privítame tvoje talenty a zrušnosti, ktoré budú jednoznačne prínosom aj pre náš tím a celú organizáciu.

Keď máš chuť pomáhať, spolupracovať a si kreatívna duša, ktorá má rada prácu s deťmi, pridaj sa k nám.

Preferencie

45 hodín / týždenne
  • vysokoškoláka
  • stredoškoláka
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
30. 5. 2023

Podobné projekty