Dobrovoľníci do osvetovej kampane k očkovaniu

Dobrovoľníci do osvetovej kampane k očkovaniu

Aliancia stredoškolákov Profil organizácie
Nezisková organizácia
očkovanie
dobrovoľníctvo
výjazdy
stredné školy
študenti
stredoškoláci
kritické myslenie, občianstvo, otvorenosť, debata, argumentácia
informačná gramotnosť
boj proti dezinformáciám
medicína
zdravotníctvo
zdravotnícky personál
vysokoškolské vzdelávanie
1. sep 2021
ideálny začiatok projektu
osobné stretnutia, na diaľku (online)
spôsob spolupráce
6 mesiacov
min. dĺžka projektu

Preferencie

20 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála
  • profesionála
  • 6 mesiacov

O organizácii

Aliancia stredoškolákov
Nezisková organizácia
Stromová 1
813 30 Bratislava
Slovensko
Webové stránky
Profil organizácie

Pomôž nám s ...

Staň sa dobrovoľníkom najväčšej stredoškolskej osvetovej kampane na Slovensku. Ako dobrovoľník budeš navštevovať stredné školy v regiónoch a diskutovať s mladými o benefitoch očkovania.

Zatiaľ máme ...

Kampaň Študenti študentom: O očkovaní je priamo riadený projekt Aliancie stredoškolákov. Má za cieľ podporiť kritické myslenie a informačnú gramotnosť študentov a študentiek stredných škôl na území Slovenska a zároveň motivovať mladých k očkovaniu formou neformálnej diskusie.

Projekt má oficiálnu záštitu Úradu vlády Slovenskej republiky a premiéra Eduarda Hegera. Naším hlavným mediálnym partnerom je Denník N.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Našimi výjazdami plánujeme osloviť viac ako 75 000 stredoškolákov a stredoškoláčok.

V rámci našich výjazdov, okrem podpory očkovania, plánujeme aj distribuovať dotazník o stave zaočkovanosti študentov a študentiek. Výsledky tohto dotazníka následne odovzdáme štátnym orgánom.

Ako dobrovoľník sa môžeš zapojiť do 4 základných sekcií: Terénna sekcia (najdôležitejšia), PR sekcia, materiálovo-technická sekcia a organizačná sekcia.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Ako náš dobrovoľník sa staneš súčasťou najväčšej stredoškolskej osvetovej kampane na Slovensku, spoznáš mnoho aktívnych mladých rovesníkov a získaš skúsenosti v oblastiach ako efektívna komunikácia, prezentácia a debata.

Každý dobrovoľník od nás dostane tričko a rúško s logom projektu, ako aj následné potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti.

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Hlavným cieľom nášho projektu je podporiť kritické myslenie a informačnú gramotnosť stredoškolákov a stredoškoláčok. Myslíme si, že neformálnou debatou o benefitoch očkovania, s odkazom na vedu a výskum naučíme mladých filtrovať informácie a hľadať ich v relevantných zdrojoch.

Pomocou dát z dotazníka zistíme, aké je percento zaočkovaných/ nezaočkovaných stredoškolákov a aký bol dôvod prečo sa dali/ nedali zaočkovať. Tieto dáta budú nesmierne dôležité pre štátne orgány pri nastavení ďalšej očkovacej kampane.