>

Ema Sotáková

Ema Sotáková
Stážista @ Veľvyslanectvo Slovenskej republiky
Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica, Medzinárodne vzťahy a diplomacia
Banská Bystrica, Banskobystrický kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Na GROWNI som preto, lebo poskytuje rôzne možnosti, či už ponúk práce, dobrovoľníctva alebo stáži. Je to skvelé miesto, kde sa človek môže dozvedieť o nových zaujímavých projektoch. Myslím si, že GROWNI je zároveň vhodné miesto práve pre mladých ľudí čakajúcich na príležitosť.

S čím viem ako dobrovoľník pomôcť

zefektívnenie učenia
ľudské práva
rozvoj ľudí
rozvoj vzdelávania
tvorba článkov

Viac o mne

Som študentkou medzinárodných vzťahov a diplomacie. Medzi moje záujmy nepochybne patrí sledovanie zahraničnej politiky fakticky v celosvetovom meradle a rada sa venujem aktuálnym problematikám a trendom, ktoré sa vo svete vyskytujú. Témy, ktorým sa primárne počas svojho štúdia venujem zahŕňajú otázky ľudských práv, práv pracujúcich, práv detí, rozvojová politika, feminizmus (práva žien). Popri svojom štúdiu sa venujem aj mimoškolským a dobrovoľnickým aktivitám. Som členkou organizácie Centrum národov Slovensko, ktoré pôsobí na pôde katedry medzinárodných vzťahov a diplomacie UMB v Banskej Bystrici. Hlavnými aktivitami je realizovanie odborných prednášok a diskusii na rôzne témy. Čo sa pracovného života týka, mala som možnosť vyskúšať viacero brigád. Z posledných pracovných skúseností by som však vytýčila možnosť stážovať na GLOBSEC FÓRUM 2022, kde som primárne využívala angličtinu na dennej báze a mala možnosť byť súčasťou organizácie a prípravy významnej konferencie, kde sa stretlo niekoľko významných politických osobností, aby prebrali najvážnejšie politické otázky súčasnosti. V neposlednom rade by som spomenula moju stáž na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Dubline. Súčasťou mojej práce na zastupiteľskom úrade je monitorovanie írskych médií, príprava analýz a dokumentácia z dennej tlače, pomoc na konzulárnymi záležitosťami (cestovné doklady, telefonáty).

Čo sa ďalších záujmov týka, rada sledujem aj vzdelávanie. V budúcnosti by som chcela byť súčasťou alebo mať vlastný projekt, ktorý by bol zameraný na vzdelávanie mladých ľudí. Zamerať by som sa chcela primárne na základné a stredné školy. Organizovať workshopy, prednášky a diskusie na rôzne témy, od ľudských práv, fungovaní spoločnosti, politiky, občianskej zodpovednosti, životnému prostrediu až po najzávažnejšie a najviac tabu témy na Slovensku. Tiež medzi moje plány patrí mať vlastný projekt, ktorý by pomáhal mladým dievčatám, a ženám, konkrétne aj týraným ženám, sexuálnemu harašmentu a obťažovaniu, menštruácia, poruchy príjmu potravy a mnohé iné témy. Hlavným cieľom teda ostáva pomáhať mladým ľudom prejsť túto uponáhľanú dobu a ukázať im, že komunikácia a vzdelanie je kľuč ku všetkému.

Kľúčové slová o mne

túžba pomáhať
schopnosť sa rýchlo učiť
ochota
kreativita
strategické myslenie
flexibilita
spoľahlivosť
komunikácia
pohotovosť

Pracovné skúsenosti

Stážista @ Veľvyslanectvo Slovenskej republiky
Dublin
2022 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Medzinárodne vzťahy a diplomacia
Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica
2020 – súčasnosť
Stredoškolské
Gymnázium arm. gen. Ludvika Svobodu
Humenné
2016 – 2020

Preferencie

18 hodín / týždenne
  • neziskovke, škole
  • verejnej inštitúcii
  • startupu
  • študentskému projektu
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
  • osobné stretnutia
  • na diaľku (online)

Ďalší dobrovoľníci