>
Príležitosť Ako rozvíjať kreativitu - 06.05.2025

Ako rozvíjať kreativitu - 06.05.2025

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Máte pocit, že po starom to už nejde? Skúste po novom! Potrebujete nové, originálne nápady, inovácie a odvahu? Viete, že tvorivosť nie je daná, vďaka špecifickým nástrojom ju možno kultivovať a stimulovať?

vzdelavanie
kreativita
Inovácie
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Dušan Ondrušek

Popis

Účastníci kurzu si v cvičeniach na základe príkladov z vlastných organizácií osvoja takéto nástroje a triky:

  • ako postupovať, keď brainstorming nestačí,

  • akými nástrojmi sa generujú netradičné nápady v príprave a riadení projektov,

  • uplatnenie heuristických postupov, inkrementálne postupy tvorby v tíme,

  • konštruktívnu oponentúru, ktorá nedusí, ale stimuluje netradičné myšlienky,

  • ako generovať netradičné a funkčné nápady pre marketing a fundraising,

  • porozumenie o vlastnej tvorivej kapacite (INOVÁTORI vs. ADAPTORI podľa teórie M. Kirtona), informácia o štýle a kapacite na základe psychologických testov.

Kurz je venovaný technikám tvorivosti zameraným na jednotlivca, ako aj na projekty či organizáciu: ako využiť potenciál každého pracovníka, ako pracovať s atmosférou tak, aby boli ľudia nadšení, vymýšľali nové veci. Vyskúšame si, ako sa vyhnúť „goriliemu marketingu“, „Abilenskému paradoxu“, ako pestovať organizačný „flow“...

Účastníci kurzu získajú certifikát a elektronické materiály vo formáte PDF, ako aj písomné materiály k cvičeniam a zoznam odporúčanej literatúry.

Viac informácií nájdete na: Ako rozvíjať kreativitu | PDCS

O autorovi

Dušan Ondrušek

Senior tréner a konzultant, ktorý v roku 1991 založil organizáciu PDCS a potom ju viedol vyše 20 rokov. Pôvodne pracoval ako psychológ, venoval sa poradenstvu a terapii pre ľudí, ktorí potrebovali pomoc na životnej ceste. Učil, venoval sa výskumu altruizmu a účinnosti rôznych typov tréningov. 

Od roku 1990 sa trénersky a konzultačne zameriava prevažne na oblasť zmierovania komunitných konfliktov, nenásilnú komunikáciu, organizačný rozvoj, otázky participatívneho vzdelávania a rozhodovania. Má bohaté medzinárodné skúsenosti s realizáciou programov zameraných na prevenciu a riešenie konfliktov a ako tréner a facilitátor doteraz viedol vyše 2000 tréningov v štyridsiatke krajín. 

V posledných rokoch sa popri špeciálnych tréningoch venuje zahraničným programom, ako aj konzultačnej, analytickej a publikačnej činnosti. Ako externý lektor prednáša na viacerých univerzitách – v posledných rokoch hlavne na UK a Ekonomickej univerzite v Bratislave, v minulosti tiež na European Peace University v Schleiningu a Donau University v Kremse.

Je autorom a spoluautorom 16 kníh a mnohých odborných statí, napr. publikácie „Čítanka pre neziskové organizácie“, „Tréning? Tréning“, „Konflikt, zmierovanie, zmierovacie rady“. Z ciest pravidelne publikuje „klebety“ o tom, ako sa v rôznych krajinách transformujú konflikty a čo sa deje v stretoch odlišných kultúr, napríklad v knihách „S tekvicou priviazanou o nohu“, „Sop-sum-sum“ a "Yahoo Boys“