Špecialista účtovníctva pre finančné vykazovanie a platobný styk

štátna správa
účtovníctvo
štátny radca
finančné vykazovanie
platobný styk
Miesto:
office (Bratislava)
Pracovný čas:
Druh úväzku:
Plný úväzok
Spolupráca:
Odmena:
od 1257.5 € / mes
Aktualizované: 19. 7. 2023

Náplň práce

Nový zamestnanec na odbore prevádzkového rozpočtu a účtovníctva bude mať na starosti prevažne nasledovné pracovné činnosti:

  • komplexné zabezpečenie účtovníckej agendy,

  • komplexné zabezpečenie Rozpočtového informačného systému a systému Štátnej pokladnice,

  • výkon špecializovaných účtovných prác na finančnom odbore,

  • zodpovednosť za spracovanie a predloženie finančných výkazov,

  • zabezpečenie výkonu základnej finančnej kontroly v zmysle platnej legislatívy,

  • kontrola dodržiavania účtovných pracovných postupov v zmysle platných predpisov,

  • zodpovednosť za zostavenie individuálnej a konsolidovanej účtovnej závierky a účtovných výkazov v súlade s platnými právnymi normami,

  • spolupráca pri implementácii už zabehnutého Centrálneho ekonomického systému v PPA,

  • inventarizácia majetku v správe rozpočtovej organizácie v zmysle platných právnych predpisov a interných riadiacich aktov,

  • spolupráca na príprave smerníc, stanovísk k medzirezortným pripomienkovým konaniam a iným materiálom v rámci svojej zodpovednosti a vnútorných smerníc,

  • spracovanie pravidelných výstupov a výkazov v požadovanej forme a termíne v zmysle platnej legislatívy.

Koho hľadáme

  • prax v štátnej službe je výhodou

  • výhodou je ovládanie účtovného ekonomického softvéru SAP

Prečo si vybrať nás

• mzda je závislá od skúsenosti kandidáta

• 5 dní dovolenky navyše
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• pružný pracovný čas - ustanovený pracovný čas je 37,5 hod/týždeň
• prvé tri mesiace pridelený mentor pre adaptačné vzdelávanie
• možnosť samoštúdia (trikrát za rok)
• možnosť sickday (dvakrát za rok)
• vzdelávanie a osobný rozvoj v danej oblasti, pretože školou to nekončí a u nás vám dáme možnosť neustále na sebe pracovať - preplatené schválené kurzy a školenia
• Multisport karta a Upbalansea
• zľavové poukážky ( Datart, Satur, Medirex, SND, Finančné poradenstvo...)
• nápomocný a priateľský kolektív
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy

Dodatočné informácie

Zaujala Vás táto ponuka? Našli ste sa v požiadavkách na túto pracovnú pozíciu? Ste vy tá pravá osoba, ktorá by mala obohatiť náš tím? Odpovedali ste na všetko áno? Výborne! Tak nám neváhajte poslať váš životopis, ktorý si podrobne prečítame. Za vaše zaslané životopisy Vám vopred ďakujeme. Avšak budeme kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky a ich pracovné skúsenosti považujeme za najvhodnejšie pre obsadzovanú pozíciu.

Ihneď (dohodou)

Pre koho

  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála

O organizácii

Pôdohospodárska platobná agentúra

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) je orgánom štátnej správy plniacim úlohu poskytovania podpory a dotácie v oblasti pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. V rámci priamych podpôr, projektových podp..