Terézia Dominika

Program Lead @ I AMbitious
BISLA, Bratislava, Political Science
Trenčiansky kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Rada budem tvojou mentorkou. Viem ti poradiť s tvojím projektom, nápadom, smerovaní, neziskovkách, spoločenskom dopade, štúdiu v zahraničí na strednej škole, regionálnemu rozvoju či v inováciách vo vzdelávaní. Teším sa na teba!

S čím viem ako mentor pomôcť

vzdelávanie
inovácie
projekt
neziskové organizácie
futureton

Viac o mne

Ahoj! Volám sa Terka a aktuálne študujem political science na Bisle. Zaujíma ma vzdelávanie - tretí a verejný sektor, pretože mi dáva zmysel pomáhať rozvíjať školstvo, a tak pomáhať Slovensku rásť. Pred tromi rokmi som spoluzaložila program neformálneho vzdelávania pre stredoškolákov z regiónov s názvom I AMbitious, ktorý vediem dodnes.
Taktiež popri štúdiu v Nexteria Leadership Academy, som v nej začala pracovať a dnes mám tú možnosť viesť program Nexteria Lab, a tak pomáhať posúvať mladých ľudí aj v online svete. Vždy mi chýbalo tom, že v regiónoch častokrát mladí ľudia nevedia o svojich možnostiach. Rozhodli sme sa preto vytvoriť platformu GROWNi.sk (práve sa na nej nachádzaš), kde mladý človek spozná zaujímavé organizácie, nájde si stáž, prácu, dobrovoľníctvo, online mentoring a taktiež sa vzdelá cez workshopy a webináre.
Mám skúsenosti s vedením projektov, neformálnym vzdelávaním, inkluzívnym vzdelávaním, marketingom či PR. Rada sa s Tebou porozprávam o tvojom projekte, vzdelávaní, nápade, smerovaní, neziskovkách, spoločenskom dopade, štúdiu v zahraničí na strednej škole, regionálnemu rozvoju a podobne. Teším sa na teba!

Kľúčové slová o mne

vzdelávanie
inovácie
i ambitious
nexteria
growni

Pracovné skúsenosti

Program Lead Nexteria Lab @ Nexteria
Bratislava
3-year educational program that prepares a new generation of capable and decent young people who want to stay in Slovakia and actively contribute to its change. <br> www.nexteria.sk
2019 - súčasnosť
Program Lead @ I AMbitious
Trenčín, Trnava
Leadership Program for high school students in Slovakia. The program arose from the desire to connect proactive students with inspiring professionals who give them their personal and career knowledge and experience. <br> • Leadership of Executive Team of 8 people. <br> • Management of mentors, lecturers, students, and alumni. Moreover 150 people. <br> • In charge of Program Development and Curriculum. <br> • Arranging cooperation agreements with the cities, schools, companies, and organizations, which ensure the quality of the program. <br> www.iambitious.sk
2017 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Bachelor's degree, Political Science
BISLA, Bratislava
Bratislava International School of Liberal Arts (BISLA) is a liberal arts college, the first of its kind in central Europe. BISLA’s focus on critical thinking skills, attention to development of personal relations, and engagement in broader community have brought results in the quality of education offered at BISLA. OECD’s 2013 survey, Assessment of Higher Education Learning Outcomes brought confirmation that our approach to education is right.
2019 – súčasnosť
Stredoškolské
Silkeborg Gymnasium
Silkeborg, Denmark
Scholarship program in Denmark.
2017 – 2017

Doplnkové aktivity a úspechy

Nexteria Leadership Academy I Nexteria
3-year educational program that prepares a new generation of capable and decent young people who want to stay in Slovakia and actively contribute to its change.
2020
Talent Guide I LEAF
Mentoring program by LEAF
2017
JA Slovakia
JA's volunteer-delivered, 12th grade programs foster work-readiness, entrepreneurship and financial literacy skills, and use experiential learning to inspire students to dream big and reach their potential.
2017

Preferencie

  • stredoškoláka
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring