Inovatívna elektrolýza vody – PhD výskum a štúdium, obklopený Tatrami

Liptovský Mikuláš
Študent vysokej školy, Čerstvý absolvent vysokej školy, Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
vodík
chémia
dobrodružstvo
výskum
študent
6. september 2021
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
od 800
EUR / mesiac
jedna sa o stipendium doktoranda, ktore nepodlieha zdaneniu

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy. Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

30. jún 2021

Manažér

LinkedIn Profil

Náplň práce

Uloženie výkonu obnoviteľných zdrojov elektrickej energie do vodíka je cieľom EU pri transformácii na zelenú ekonomiku. Nedávnym inovatívnym prístupom je štiepenie vody s využitím tzv. pomocných mediátorových elektród. V prvom kroku tohto prístupu vodík vzniká na jednom čase a mieste a pomocná elektróda sa elektricky nabíja. V druhom kroku sa následne pomocná elektróda vybíja a vzniká kyslík. Cieľom dizertačnej práce bude výroba, charakterizácia a simulácie takýchto elektrolytických článkov. Táto práca je súčasťou projektu “Inovatívne riešenia pohonných, energetických a bezpečnostných komponentov dopravných prostriedkov”, ktorý je spolufinancovaný zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Koho hľadáme

Chemik, fyzik, elektrotechnik alebo technické odbory

aktuálna téma, úzky kolektív, spolupráca so zahraničnými partnermi, nádherné prostredie Liptova

Dodatočné informácie