Voľné pracovné pozície na Odbore európskych politík MFSR

Bratislava
Čerstvý absolvent vysokej školy, Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
európska únia
financie, ekonómia, európske politiky, medzinárodné vzťahy
charakternosť
Ihneď (dohodou)
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
1300 - 1500
EUR / mesiac
Funkčný plat sa odvíja od akademického zázemia a profesijných skúseností.

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy. Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

  • Financie
  • Analýza a tvorba politík
  • Štatistika a analytika
  • Manažér

    LinkedIn Profil

    Náplň práce

    Rozpočtový analytik/analytička (aktuálne sa otvárajú pozície) - príprava analýz, stanovísk a inštrukcií k viacročnému finančnému rámcu EÚ a k návrhu rozpočtu EÚ. Osobitne, aktualizácia systému riadenia vlastných zdrojov rozpočtu EÚ (očakávané nové návrhy Komisie) a koordinácia riadenia vlastných zdrojov. Vypracováva analýzy a odhady odvodov SR do rozpočtu EÚ podľa aktuálnych ekonomických ukazovateľov.

    Politický analytik/analytička - efektívne presadzovanie záujmov SR v oblasti hospodárskej politiky a verejných financií na zasadnutiach Európskej rady, Euroskupiny, Rady Ecofin a Rady pre všeobecné záležitosti. Vyžaduje si neustále sledovanie aktuálnych medzinárodných ekonomických tém a súvislostí a neskromnú mieru predvídania.

    Tematické delenie: fiškálna politika EÚ, štrukturálne politiky EÚ, programové krajiny, Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM), nástroj SURE, nástroj technickej pomoci (TSI/SRSP), Brexit, klimatická agenda.

    Koho hľadáme

    • výborná znalosť anglického jazyka

    • zahraničná univerzita výhodou

    • analytické schopnosti sú výhodou (najmä Excel)

    • ekonómia, štatistika, politológia, medzinárodné vzťahy, európske štúdiá

    • samostatnosť a proaktívnosť

    • dobré komunikačné schopnosti

    • tímová spolupráca

    • charakter

    Odbor európskych politík je kolektív nesmierne šikovných ľudí s rôznym akademickým základom (ekonómia, právo a najmä medzinárodné vzťahy), ktorý sa aktívne podieľa na vytváraní koncepcie zahraničnej politiky pre ministra financií SR. Súčasťou výkonu práce je aj možnosť aktívne sa podieľať na koncipovaní európskych politík na zasadnutiach pracovných skupín a výborov Rady EÚ v Bruseli, prípadne vyslanie na Stále zastúpenie SR v Bruseli alebo Stálu misiu SR pri OECD v Paríži. Napriek potrebnej dávke samostatnosti pracujeme ako jeden tím a všetky nápady sú vítané. Snažíme sa zaužívané procesy zlepšovať a zjednodušovať.

    Znalosť jazyka

    • - Anglický - C1 - pokročilý

    Pracovné preferencie

    • - Rola zahŕňa málo, až žiadny kontakt s klientom / zákazníkom
    • - Rola vyžaduje samostatnosť
    • - Rola vyžaduje prácu na viacerých zadaniach naraz
    • - Rola ponúka dynamickosť, prípadne možnosť tvoriť procesy za chodu
    • - Rola ponúka príležitosť vymýšľať nové návrhy / koncepty / stratégie