Štátny radca - patentový expert v oblasti elektrotechniky

Banská Bystrica
Čerstvý absolvent vysokej školy, Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
štátna správa
elektrotechnik
patent
priemyselné vlastníctvo
technika
inžinier
expert
1. jún 2021
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
1036.5 - 1400
EUR / mesiac
Výška základnej zložky platu predstavuje platovú tarifu 1036,50 EUR v 7. platovej triede podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe. Priznanie osobného príplatku už po jednom mesiaci s možnosťou výšky platu 1400 EUR.

Detaily

21. máj 2021

Náplň práce

Posudzovanie patentových prihlášok a prihlášok úžitkových vzorov z oblasti elektrotechniky:
- vykonávanie rešerší na predmety patentových prihlášok a prihlášok úžitkových vzorov,
- vykonávanie predbežného a úplného prieskumu patentových prihlášok, prieskumu zápisnej spôsobilosti prihlášok úžitkových vzorov a prieskumu prihlášok topografií polovodičových výrobkov,
- príprava podkladov na udelenie patentovej ochrany, na zverejnenie prihlášok úžitkových vzorov a na zápis topografií polovodičových výrobkov do registra.

Koho hľadáme

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v študijnom odbore elektrotechnika

  • znalosť anglického jazyka (B1 - mierne pokročilý)

  • práca s PC na užívateľskej úrovni

  • analytické, koncepčné a strategické myslenie, svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť

Ponúkame zaujímavú odbornú prácu v oblasti posudzovania priemyselných práv.
Zamestnanecké výhody, benefity:

  • istota štátnej služby

  • odborné vzdelávanie

  • stáže v medzinárodných partnerských inštitúciách

  • zahraničné služobné cesty na odborné podujatia

  • podpora jazykového profesijného vzdelávania

  • platové zvýšenie po troch mesiacoch až do výšky 40%

  • pružný pracovný čas (37,5 hod. týždenne)

  • podpora práce z domu (home office)

  • týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce

  • príspevok na stravovanie aj počas prekážok v práci

Dodatočné informácie

Podrobnejšie informácie o výberovom konaní sú uvedené na Ústrednom portáli verejnej správy SR v registri výberových konaní: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/29318 Identifikátor výberového konania: VK/2021/926 Termín na podanie žiadosti: do 19.4.2021