Windows Admin špecialista

Ponúkame možnosť byť účastný na zmenách, ktoré budú mať priamy vplyv na životy miliónov občanov Slovenska. Našim cieľom je, aby pre štát pracovali tí najlepší. Ak chceš pomôcť štátnemu IT, poď s nami meniť veci k lepšiemu.
admin
specialist
it
Miesto
Bratislava
Ihneď (dohodou)
Typ pracovnej ponuky
Trvalý pracovný pomer
Mesačná odmena
Zákon č. 553/2003 Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
od 2000 €

Náplň práce

Relokácia dátového centra, resp. jednotlivých komponentov z lokality A do lokality B a s
tým súvisiace práce,
• Návrh, realizácia, testovanie krokov z naplánovaného migračného plánu,
• Inštalácia, analýza, testovanie a realizovanie prevádzky operačných systémov,
• Inštalovanie, konfigurácie, implementácia a ladenie licencovaného softvéru,
• Správa a inštalovanie počítačových serverov,
• Spolupráca s developermi pri nasadzovaní nových aplikácií do prevádzky,
• Vykonávanie pravidelných softvérových a systémových kontrol,
• Optimalizovanie a vylaďovanie výkonnosti systémov,
• Zodpovednosť za zálohovanie elektronických dát,
• Monitoring a reporting z testovania aplikácií a nástrojov,
• Riešenie, identifikovanie a odstraňovanie vzniknutých problémov a nedostatkov,
• Vytváranie dokumentácie k inštaláciám a používaniu softvéru a hardvéru,
• Poskytovanie poradenstva pri používaní softvéru a hardvéru,
• Inštalácia nových SW agentov na systémy,
• Práca so znalostnou databázou,
• Vykonávanie pracovných úloh a povinností podľa ITIL štandardov, resp. interne
definovaných postupov a smerníc,
• Vytváranie technickej dokumentácie pre riešenie rôznych problémov a spolupráca pri
tvorbe pracovných postupov,
• Samostatne riadiť, prípadne participovať na riešení rozsiahlejších projektov.

Koho hľadáme

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Technické požiadavky:

• Skúsenosti s inštaláciou a administráciou Windows
systémovej infraštruktúry (Windows Server 2012,
2012R2, 2016, 2019, Active Directory, DNS, DHCP, DFS,
GPO a iné),
• Skúsenosti so správou mailových služieb (MS
Exchange),
• Skúsenosti so správou databázových služieb (MS SQL),
• Skúsenosti s Microsoft Azure,
• Skúsenosti s prepojením on-premise a cloud riešení,
• Skriptovanie (PowerShell, Batch),
• Skúsenosti s on-premises virtualizačnými riešeniami
(platforma Vmware alebo Hyper-V, KVM, Oracle VM),
• Patch Management,
• Change Management,
• Skúsenosti s nasadením a vykonávaním monitoringu -
Zabbix (klientska časť),
• Skúsenosti so zálohovaním aplikačných dát,
operačných systémov, databáz,
• Spracovanie problémov a incidentov v infraštruktúre
Windows 2nd/3rd Level Support,
• Tvorba a správa technickej dokumentácie,
• Všeobecný prehľad v oblasti security, networking,
DevOps, aplikačná vrstva, databázové servery,
• Spolupráca na projektoch zameraných na design,
konfiguráciu, nasadenie a integráciu rôznych
technológií do systémov.

• práca v mimoriadnej zaujímavej oblasti IT s celonárodným dosahom

• príležitosť pre rozvoj kariéry a ďalšieho profesionálneho rastu

• flexibilná pracovná doba

• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce

• príspevok zamestnávateľa do III. dôchodkového piliera

Znalosť jazyka

  • - anglický - A2 - začiatočník

  • Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • Profesionál

O organizácii

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoloč..